18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czwarta fala

WRACAJĄ OBOSTRZENIA?! Lawinowe zakażenia

20.10.2021  18:19
Czwarta fala atakuje
Czwarta fala atakuje Fot: Piotr Molecki/East News

Czwarta fala pandemii nie próżnuje. Jak mówił sam minister zdrowia - mamy do czynienia z prawdziwą eksplozją zakażeń koronawirusem. W tej sytuacji przedstawiciele rządu nie ukrywają, że mogą nas spotkać nowe obostrzenia.

Walka z pandemią koronawirusa to aktualnie najważniejszy cel, przyświecający nam wszystkim. Prawdziwa eksplozja zakażeń, do której doszło według oficjalnych statystyk w środę, wywołała zbiorową panikę. Czy w tej sytuacji rząd zdecyduje się na wprowadzenie ponownego lockdownu i nowych obostrzeń?

LOCKDOWN I OBOSTRZENIA WRACAJĄ?!

Optymistyczny dla Polaków nie jest prof. Andrzej Horban, który już teraz zapowiada, że obostrzenia powinny wrócić niezwłocznie. "To jest rzecz arbitralna" – mówił w rozmowie z "Wirtualną Polską". Najbliższe dni i tygodnie będą więc stały pod znakiem zapytania.

Prof. Andrzej Horban zdradził, że padnie propozycja ponownego wprowadzenia stref żółtych, czerwonych i zielonych. Jeśli obecna sytuacja pandemiczna się utrzyma lub rozwinie - dojdzie do tego jeszcze w październiku.

Najgorsza sytuacja epidemiczna panuje w województwie podlaskim i lubelskim, ale na razie nie ma planów, by wprowadzać tam dodatkowe restrykcje

– oznajmił na wtorkowym spotkaniu wiceszef MZ Waldemar Kraska.

Takiego typu zalecenia powinny być już dawno wprowadzone w życie. W czwartek w Ministerstwie Zdrowia jest sztab kryzysowy i właśnie to przedstawię panu ministrowi pod rozwagę

- podkreśla natomiast prof. Andrzej Horban.

Czy już powoli powinniśmy żegnać się z wolnością, której powiewem cieszyliśmy się przez całe lato?