18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Dzień Babci

GARGANTUICZNA LICZBA ZAKAŻEŃ! Pandemia dusi Polskę

21.01.2022  09:13
Gargantuiczna liczba nowych zakażeń
Gargantuiczna liczba nowych zakażeń Fot: Paweł Wodzyński/East News

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał najnowsze dane o stanie pandemii koronawirusa w Polsce. Tydzień do tygodnia notujemy wzrost liczby zakażeń o 128 procent!

Piąta fala pandemii jest już w Polsce, a PiS dalej nic. Myślą, czy nie przyjąć jakiejś ustawy, inną obiecują, ale leży w zamrażarce, jednocześnie zachęcają do szczepień i noszenia maseczek i... liczą na to, że jakoś to będzie. Bez konkretnych działań i bez planu.

Tymczasem koronawirus wykorzystuje sytuację i dopada coraz większą liczbę Polaków. W piątek 21 stycznia wiceminister zdrowia, jeszcze przed oficjalnym raportem resortu, zdradza najnowsze dane. Zanim przeczytacie, usiądźcie, bo te liczby mogą zwalić z nóg.

Masowe zakażenia w Polsce. Wstrząsające nowe dane

Dotychczasowy rekord pandemii w Polsce to niespełna 38 tysięcy zakażeń jednego dnia. Tymczasem mamy dopiero początek piątej fali i już niemal go bijemy. Tylu przypadków nie mieliśmy przez calutką falę piątą, tylu przypadków nie mieliśmy od długich miesięcy. I w końcu... Tydzień do tygodnia notujemy wzrost o prawie 130 procent!

Jak poinformował Waldemar Kraska, ostatniej doby potwierdzono aż 36 665 nowych zakażeń koronawirusem SARS-COV-2. Tydzień temu było to nieco ponad 16 tysięcy przypadków. Oznacza to wzrost liczby zakażeń o 128 procent!

Kraska podał też najnowsze dane o zgonach wywołanych chorobą COVID-19. Tych w ciągu ostatniej doby stwierdzono 248.

Dramatyczny bilans pandemii

Pełny raport o stanie pandemii w Polsce poznamy o godzinie 10.30. Już teraz możemy zrobić jednak małe podsumowanie. Od początku pandemii w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 4 443 218 osób, a tylko w ciągu ostatniego tygodnia u 115 164. W ciągu ostatnich siedmiu dni z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 1 785 osób, od początku pandemii 103 626.

logo Tu się dzieje