18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka wpadka

Wadliwy środek antykoncepcyjny znika z rynku! "Ryzykowny seks"

26.09.2019  14:55
Antykoncepcja i pigułki z wadą - seks oznacza ryzyko i możliwa jest ciąża?
Antykoncepcja i pigułki z wadą - seks oznacza ryzyko i możliwa jest ciąża? Fot: GARO/PHANIE/East News

Stosujecie tabletki antykoncepcyjne? Jeśli zażywacie produkt Symbella, to prawdopodobnie seks jest ryzykowny i możliwa jest wpadka. GIF wycofuje z rynku pigułki, które są stosowane jako antykoncepcja hormonalna i zawierają estrogen oraz progestagen.

Seks i tabletki antykoncepcyjne jako zabezpieczenie przed ciążą, to rozwiązanie niekoniecznie bezpieczne i skuteczne. Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, że produkt leczniczy SYMBELLA (Ethinylestradiolum + Chlormadinoni acetas, 0,03 mg + 2 mg, tabletki powlekane) jest wycofywany z rynku.

Antykoncepcja, tabletki i ryzyko

Za produkt odpowiedzialny jest podmiot Symphar Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Uważajcie na tabletki z numerem serii A3327 oraz datą ważności 08.2020. GIF podaje, że Narodowy Instytut Leków przekazał badania potwierdzające, że produkt nie spełnia „wymagań specyfikacji w określonych w dokumentacji produktu leczniczego dla zawartości etynyloestradiolu uwolnionego w czasie 15 minut:.

GIF pisze o wadzie jakościowej, ale nie podano jednoznacznie, czy może ona przyczynić się do zajścia w ciążę. Internauci piszą jednak w komentarzach o „ryzykownym seksie”.

Złożony doustny środek antykoncepcyjny. Stosowanie preparatu powoduje zahamowanie wydzielania FSH i LH w przysadce mózgowej i w związku z tym, zahamowanie owulacji. Dochodzi do zmian w proliferacji i czynności wydzielniczej endometrium. Ulega zmianie konsystencja śluzu szyjki macicy. Po podaniu doustnym octan chlormadynonu wchłania się szybko i prawie całkowicie. Biodostępność układowa jest duża, ponieważ nie podlega on metabolizmowi pierwszego przejścia - opisuje produkt poradnikzdrowie.pl.

logo Tu się dzieje