18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia i lato

Wakacje 2020: Wiceminister zdradził, gdzie rząd pozwoli nam jechać

11.05.2020  16:22
Wakacje 2020: Wiceminister zdradził, gdzie rząd pozwoli nam jechać
Wakacje 2020: Wiceminister zdradził, gdzie rząd pozwoli nam jechać Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wakacje 2020 będą inne, niż wszystkie. Nawet osoby przyzwyczajone do corocznego wypoczynku w kraju i za granicą - będą musiały zrewidować swoje plany. Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy zdradził, gdzie ewentualnie rząd pozwoli nam pojechać. 

Wakacje 2020 zapamiętamy na długo. Po okresie strachu, niepewności i społecznej izolacji, nadchodzi lato, w które niewiele się zmieni. Chociaż teraz jak nigdy potrzebujemy urlopu i wyjazdu, to nie będziemy mieli raczej możliwości, by się czymś takim nacieszyć. 

Wakacje 2020 zmuszą nas do zrewidowania planów wypoczynkowych. Na razie wszystkie restauracje, baseny i atrakcje turystyczne, pozostają w Polsce zamknięte. Dodatkowo nie wiadomo kiedy nasz kraj znów otworzy granice. Okazuje się, że o wypoczynku w odległych zakątkach świata, możemy właściwie z całą pewnością zapomnieć. 

Chcąc nam co nieco zrekompensować, Polacy otrzymają nawet 1000 zł plus, ale... to nie zmienia faktu, że czekają nas ogromne zmiany.

Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie

Wiceminister rozwoju zdradził, gdzie ewentualnie zarządzający naszym czasem i życiem rząd, pozwoli nam w tym roku pojechać.

Szukamy rozwiązań i obecnie rozważamy umożliwienie wyjazdów do Czech, Słowacji i Węgier. Ryzyko zachorowania nie jest tam dziś tak duże, jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych

– stwierdził w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" Andrzej Gut-Mostowy.

Na decyzje rządu mają wpłynąć najbliższe tygodnie i to, w jaką stronę pójdzie epidemia. Jeśli nie nastąpi gwałtowny wzrost zachorowań, być może uda nam się spędzić nadchodzące wakacje... gdziekolwiek. Politycy chcą też w miarę możliwości umożliwić wyjazdy dzieciom.

Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Po spotkaniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej mamy wspólne stanowisko, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. (...) Zrobimy wszystko, żeby umożliwić dzieciom i młodzieży zasłużony odpoczynek podczas wakacji

– stwierdził w tej samej rozmowie wiceminister.

Macie jeszcze nadzieję na to, że wakacje 2020 będą beztroskie? My bardzo byśmy tego pragnęli.

Przeczytaj więcej
Komentarze