18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe wytyczne

Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Ostre zasady na plażach

02.06.2020  11:58
Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Ostre zasady na plażach
Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Ostre zasady na plażach Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wakacje 2020 nie będą takie smutne, jak początkowo zakładaliśmy. Uda się wyjechać na jakieś drobne wczasy, ale nie unikniemy obostrzeń. 

Wakacje 2020 będą się różnić od wszystkich, które mieliśmy do tej pory. Początkowo zakładaliśmy, że będą też bardzo smutne z powodu braku możliwości wyjazdu gdziekolwiek, ale ten najczarniejszy scenariusz się nie ziści.

Będziemy mieli możliwość wyjazdu w różne miejsca w kraju i niektóre za granicą. Wśród miejsc najchętniej odwiedzanych przez Polaków z całą pewnością znajdzie się nasze morze. Na plażach jednak zapanują surowe wytyczne.

Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie

Wakacje 2020 gołym okiem będą różnić się od wszystkich poprzednich. Najlepiej widać do na przykładzie Międzyzdrojów. Te są już gotowe na przyjazd turystów i wytyczyły nawet specjalne sektory na plażach, które ułatwią bezpieczne plażowanie.

Plaża sektorowa to nie tylko bezpieczeństwo w dobie koronawirusa, ale jak pokazały ostatnie dni, schronienie przed wiatrem dla naszych spacerowiczów

- napisał na Facebooku burmistrz Międzyzdrojów, Mateusz Bobek. 

Jeśli ktoś nie chce plażować w wyznaczonych sektorach, może korzystać również z plaży strzeżonej. Na niej należy przestrzegać zaleceń Sanepidu.

  1. Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).
  2. Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska /miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.
  3. Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.
  4. Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.
  5. Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny.
  6. Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.
  7. Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji o ile to możliwe.
  8. Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Trzymajmy się tego wszystkiego, a może faktycznie będzie dobrze!

Przeczytaj więcej
Komentarze