18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna porażka

Wakacje będą skrócone? Nauka zdalna nie zdała egzaminu

09.06.2021  16:23
Nauka w wakacje to dobry pomysł?
Nauka w wakacje to dobry pomysł? Fot: Evgeny Atamanenko/Shutterstock

Trwająca przez kilka miesięcy nauka zdalna okazała się o wiele mniej efektywna od zajęć prowadzonych stacjonarnie. Część uczniów zmaga się z ogromnymi zaległościami, przez co ostatnio coraz częściej mówi się o skróceniu wakacji w celu nadrobienia edukacyjnych zaległości. Stanowisko MEN w tej sprawie przedstawił wiceminister Tomasz Rzymkowski.

Na niecały miesiąc przed wakacjami uczniowie wrócili do nauki w szkołach. Na nadrobienie zaległości zostało niewiele czasu, przez co pojawiło się sporo pytań o to, czy MEiN skróci tegoroczne wakacje. Wszelkie wątpliwości postanowił rozwiać wiceszef resortu edukacji Tomasz Rzymkowski.

Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ani ich rodzicom czy nauczycielom. Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca i 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - wyjaśnił wiceminister w rozmowie z TVP1.

Rzymkowski nie ukrywa, że nauka zdalna nie przyniosła oczekiwanych efektów i nie może być porównywana ze stacjonarną formą kształcenia. Jednak jak podkreśla, rząd jak na razie nie ma planów wydłużania roku szkolnego.

Nauka zdalna okazała się nieskuteczna

Jak poinformował wiceszef MEiN konieczne jest, aby szkoły zorganizowały dodatkowe zajęcia skierowane do uczniów z "największymi potrzebami i brakami". Tyczy się to szczególnie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, przygotowujących się do studiów.

Zgodnie z założeniami MEiN nowy rok szkolny rozpocznie się w trybie stacjonarnym. Wiceminister przyznaje, że większość ekspertów ostrzega przed jesienną falą koronawirusa, lecz ma nadzieję, że nie będzie tak duża, jak poprzednie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej