18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejny rekord

Kraska ma bardzo złe wieści. To się stanie już jutro!

21.01.2022  21:17
Waldemar Kraska zapowiada kolejny rekord
Waldemar Kraska zapowiada kolejny rekord Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Waldemar Kraska poinformował, że w sobotę przekroczymy kolejny próg zakażeń. Według spływających do resortu zdrowia danych będzie ponad 40 tysięcy zakażeń. Wiceminister zdrowia ujawnił też, do kiedy może potrwać pandemia COVID-19.

Waldemar Kraska podczas piątkowej rozmowy z Polsat News skomentował aktualną sytuację epidemiczną w naszym kraju. Wiceminister zdrowia ostrzega, że w kolejnych dniach liczba zakażeń będzie rosnąć w szybkim tempie.

Myślę, że jutro przekroczymy kolejną barierę 40 tys. przypadków nowych zakażeń. Te wyniki, które spływają w tej chwili, na to wskazują - mówił Kraska.

Wiceminister podkreślił również, że Omikron stanowi już ponad 30 proc. nowych przypadków wykrytych infekcji. Nowa mutacja "bardzo szybko wypiera poprzedni wariant Delta", przez co wkrótce stanie się ona dominująca.

Kiedy zakończenie pandemii?

Kraska odpowiedział również na pytanie o sens kwarantanny, która przy tak dużej liczbie zakażeń powoli traci sens.

Rzeczywiście są takie głosy ekspertów, ale także z krajów Europy Zachodniej, żeby kwarantannę zupełnie znieść. Na tę chwilę zdecydowaliśmy się, aby ją skrócić. Jaka będzie sytuacja epidemiologiczna, ale także ile osób będzie w kwarantannie. Od tego będą zależały kolejne decyzje. Żadnej nie można wykluczyć - przekazał.

Zdaniem wiceministra koronawirus wkrótce może upodobnić się do grypy, co ostatecznie przyczyni się do końca pandemii. Zarazę możemy pożegnać jeszcze w tym roku.

Każda epidemia kiedyś się kończy. Patrząc historycznie, trwają około dwóch lat. Mam nadzieję, że 2022 rok jest ostatnim rokiem tej obecnej - mówił Kraska.

Kończąc, Waldemar Kraska odniósł się do nowego systemu testowania na obecność koronawirusa w aptekach. Jak zapewnia, "testy antygenowe, które tam są, są zdecydowanie dokładniejsze niż te, które możemy nabyć w supermarkecie czy innym miejscu". Darmowe testy na COVID-19 trafią do aptek 27 stycznia bieżącego roku.

logo Tu się dzieje