18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie jeszcze gorzej...

Kraska ostrzega Polaków. "Powinny się nam zapalić czerwone lampki"

14.10.2021  12:08
Pandemia nabiera rozpędu
Pandemia nabiera rozpędu Fot: Mateusz Grochocki/East News

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiada ostry atak czwartej fali koronawirusa. Jak podkreśla, przed pogrzebami bliskich mogą nas ochronić jedynie szczepienia przeciw COVID-19. Czeka nas powtórka z ubiegłego roku?

Wiceszef resortu zdrowia był gościem "Popołudniowej rozmowy RMF FM". Polityk został spytany między innymi o to, czy o połowę mniejsza liczba przypadków zakażeń w porównaniu do ubiegłego roku może "wskazywać, że czwarta fala również będzie o połowę mniejsza".

Chciałbym, żeby tak było.  Ostatnie dni pokazują, że ta fala czwarta zdecydowanie przyspiesza w Polsce. Tych nowych przypadków jest coraz więcej. Jutrzejsze wyniki też będą, z tego, co widzimy w tej chwili, wynikami, które powinny już nam nie tylko zapalić czerwoną lampkę, ale myślę, że dwie czerwone, migające, ostrzegawcze lampki dla tych wszystkich, którzy są jeszcze niezaszczepieni - odparł Kraska.

Kraska przewiduje, że przed nami "od 5 tysięcy zakażeń dziennie do kilkunastu tysięcy".

Szczepienia powstrzymają pandemię?

Zdaniem wiceministra zdrowia najlepszą zachętą do szczepień przeciw COVID-19 jest ochrona, dzięki której nawet po zakażeniu koronawirusem, przebieg choroby będzie łagodny.

Nie doprowadźmy do tego, żebyśmy musieli być na pogrzebie kogoś z naszych bliskich - mówił Kraska, zachęcając do szczepień.

W czwartek niepokojące dane na temat pandemii przekazało Ministerstwo Zdrowia, informując o pobiciu kolejnego rekordu zakażeń. Scenariusz z ubiegłego roku spełnia się na naszych oczach?

Czytaj także
Przeczytaj więcej