18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybraniec narodu?

Wiceminister ujawnił kto będzie pierwszym zaszczepionym Polakiem

Bartłomiej Ciepielewski
23.12.2020  16:03
Polacy się zaszczepią?
Polacy się zaszczepią? Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Wiceminister zdrowia ujawnił, kto będzie pierwszym Polakiem, zaszczepionym przeciw COVID-19. Jak zapowiedział, wydarzenie może być transmitowane przez media.

Zdaniem ekspertów do opanowania epidemii niezbędne jest zaszczepienie milionów Polaków. Po świętach do kraju trafią pierwsze szczepionki. Chętnych jest dużo, jednak na początku preparat trafi do pracowników służby zdrowia.

Pierwsze szczepienie będzie miało miejsce w warszawskim szpitalu MSWiA. Wiceminister zdradził, że wydarzenie może zyskać rozgłos medialny.

Tam będzie zaszczepiony pierwszy Polak, to będzie pracownik tego szpitala. Wiem, że jest wielu chętnych, żeby być tym pierwszym. Myślę, że będzie to też jakieś wydarzenie medialne - ogłosił Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia dodał, że według informacji, które otrzymał polski rząd, szczepionka będzie w pełni skuteczna.

Szczepionkowe teorie spiskowe

Zdaniem Waldemara Kraski skutecznym sposobem na obalenie teorii spiskowych będzie medialna kampania informacyjna. Wiceminister odniósł się także do plotek, według których Polakom wraz z preparatem będą wstrzykiwane "mikroczipy".

Będziemy te absurdalne teorie, wiadomości starali się w sposób naukowy obalać - oświadczył.

Polityk zaznaczył, że najlepszą motywacją będą również działania pozostałych posłów. Jeśli zdecydują się oni na szczepienia, możliwe, że naród podąży ich śladem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze