18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera w stolicy

Warszawa: Jezus z tęczową flagą. Minister zawiadamia prokuraturę

29.07.2020  18:12
Warszawa: Jezus z tęczową flagą. Minister zawiadamia prokuraturę
Warszawa: Jezus z tęczową flagą. Minister zawiadamia prokuraturę Fot: Twitter/Sebastian Kaleta

Warszawa jest jednym z miast w Polsce, w których najmocniej przemawia się za osobami LGBT. Na fali rządowych negatywnych nastrojów względem tych ludzi - pojawiły się pierwsze oznaki walki i buntu, głównie ze strony młodzieży. 

Warszawa stanęła w centrum ogromnej afery. Po trudnej kampanii, w której nawet Andrzejowi Dudzie udało się obrazić wszystkich przedstawicieli środowisk LGBT, nastroje przypominające bunt są coraz mocniejsze.

Warszawa: Jezus z tęczową flagą

Dziś w nocy w Warszawie na kilku pomnikach zawisły tęczowe flagi. W ten sposób aktywiści starali się walczyć z homofobią. Jednym z pomników, na którym pojawiła się tak flaga, był pomnik Jezusa Chrystusa stojący przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

W związku z tym powiadomiona została prokuratura i policja, a wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta mówi o skandalu. 

Stała się rzecz skandaliczna, która musi się spotkać ze stanowczą reakcją naszego państwa

- twierdzi minister.

Zdaniem ministra, jest to obraza uczuć religijnych i znieważenie pomnika przez aktywistów.

Tego dokonali bojówkarze środowisk LGBT. To profanacja. Pomnik Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu kojarzy się z bardzo dramatycznymi przeżyciami

– mówił Sebastian Kaleta.

Na innych pomnikach poza flagami pojawiły się również kartki z treścią manifestu: "To jest miasto dla wszystkich". Sprawa wywołała ogromne emocje i jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Co Wy o tym sądzicie?

Przeczytaj więcej
Komentarze