18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

System pada

COVID-19 w Polsce. Sytuacja w szpitalach jest KRYTYCZNA

29.10.2020  18:29
COVID-19: Warszawa, sytuacja w szpitalach
COVID-19: Warszawa, sytuacja w szpitalach Fot: Robert Kneschke/Shutterstock

COVID-19 w Polsce sieje spustoszenie. Warszawa ze swoją liczbą zachorowań i obłożenie w jej szpitalach budzi ogromny niepokój całego społeczeństwa. Przyznaje to prezydent miasta - Rafał Trzaskowski. Pandemia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, a sytuacja już jest krytyczna.

COVID-19 zaskoczył Polaków jesienią. Specjaliści, co prawda, ostrzegali przed drugą falą pandemii, ale Polacy zajęci pięknym latem, upałami i urlopami - nieco zbagatelizowali zagrożenie. Niestety, teraz nie można dłużej udawać, że koronawirus nam nie zagraża. Choroba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a sytuacja w niektórych miejscach już jest tragiczna.

Warszawa jest tego przykrym przykładem. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że sytuacja w szpitalach stolicy jest krytyczna. Brakuje miejsc dla chorych na COVID-19 i personelu medycznego, który udźwignąłby pogorszenie obecnego stanu rzeczy. Jednocześnie dawny kandydat na prezydenta Polski zwraca uwagę na brak odpowiedniej komunikacji z rządem. 

Warszawa: Sytuacja w szpitalach jest krytyczna

Warszawa została zobowiązana do stworzenia kolejnych miejsc dla chorych z COVID-19, ale Rafał Trzaskowski podkreśla, że przeciążony system może już nie dać rady.

Za pośrednictwem wojewody zostaliśmy poinformowani o decyzji rządu, aby w każdym szpitalu podległym Warszawie wydzielić 35% łóżek dla chorych na COVID-19  

- tłumaczy prezydent miasta i podkreśla, że na realizację takiej decyzji potrzeba bardzo dużo czasu. 

Warszawa obawia się, że w szpitalach będzie trzeba likwidować ważne dla innych pacjentów oddziały, by dać radę przyjmować tych ludzi, którzy zachorowali na COVID-19. Wirus zaczął też siać ogromne spustoszenie wśród lekarzy i pielęgniarek.

Sytuacja jest krytyczna. Ponad 20 procent personelu nie może przychodzić do pracy - są chorzy bądź przebywają w kwarantannie. Mamy problem z ratowaniem życia, a zaskakuje się nas takimi decyzjami 

- dodaje Trzaskowski.

Strach pomyśleć, co będzie dalej.

Przeczytaj więcej
Komentarze