18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Nagła śmierć w zakonie. Nie żyje matka przełożona

13.09.2021  16:26
Śmierć w zakonie
Śmierć w zakonie Fot: hafizi/Shutterstock

Warszawa wstrzymała oddech. W jednym z tamtejszych zakonów doszło do niespodziewanego zgonu matki przełożonej w zakonie loretanek. Zmarła siostra zakonna miała w chwili śmierci 71 lat. 

Warszawa stała się miejscem tragedii. Zakonnice zakonu loretanek usytuowanego właśnie w stolicy, pogrążone są w żałobie. Wszystko dlatego, że 10 września niespodziewanie zmarła siostra Aniceta Borowska.

Kobieta była przełożoną loretanek i miała w chwili śmierci 71 lat. Zakonnice podkreślają, że śmierć siostry Borowskiej jest dla nich wielkim szokiem. Siostra Aniceta była od 2017 roku przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie. 

Warszawa: Nagła śmierć w zakonie

O jej śmierci poinformował jako pierwszy portal warszawawpigulce.pl. Do ostatnich chwil swojego życia siostra Aniceta pozostawała bardzo aktywna. W czasie całej swojej posługi występowała w wielu innych placówkach, gdzie dzieliła się bogatą historią zgromadzenia.

Warto wiedzieć, że zmarła była też bardzo światową osobą. Wcześniej posługiwała w Chicago. Msza żałobna w intencji jej wiecznego spoczynku odbędzie się 14 września o godzinie 19:00 w bazylice katedralnej na Pradze.

Natomiast sam pogrzeb cenionej przez inne zakonnice i wiernych siostry Anicety Borowskiej odbędzie się 15 września o godzinie 13:00 w sanktuarium Matko Bożej Loretańskiej w Loretto. Myślicie, że zjawią się na nim wdzięczne za jej życie tłumy?

logo Tu się dzieje