Kupokalipsa u Trzaskowskiego

Ścieki znów płyną do Wisły w Warszawie

Wojciech Kozicki
05.01.2021  16:53
Ścieki płyną znów do Wisły. Trzaskowski siedzi po uszy w...
Ścieki płyną znów do Wisły. Trzaskowski siedzi po uszy w... Fot: MARCIN SMULCZYNSKI/AGENCJA SE/East News

Rok 2021 w Warszawie zaczął się od kupy kłopotów… dosłownie! Oczyszczalnia ścieków Czajka znowu truje Polskę, ścieki znów płyną do Wisły. Prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował o „inauguracji zrzutów do Wisły w 2021 roku”.

Awaria oczyszczalni Czajka w Warszawie po raz kolejny daje o sobie znać. Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca w rozmowie z Antonim Trzmielem na antenie Polskiego Radia 24 oznajmił, że do Wisły są ponownie zrzucane ścieki. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski wdepnął w niezłe…

Czajka, Warszawa i ścieki

Daca oznajmił, że ścieki z Czajki najpierw zaczęły płynąć kolektorem burzowym przy Centrum Sportowym. Następnie popłynęły kolektorem przy ulicy Farysa. Ujawnił, że rzekę zanieczyszcza mieszanina ścieków bytowych, przemysłowych i poszpitalnych z wodami opadowymi. Dodał również, że „spełnia się czarny scenariusz”, a MPWiK próbuje go zastraszyć.

Polskie Radio 24 przypomina, że poprzedni zrzut ścieków został dokonany 29 grudnia 2020 roku. Co więcej, w grudniu ostrzegano, ze podziemny rurociąg jest niewydolny i nie wytrzymuje nadmiaru ścieków.

Pamiętajmy, że zgodnie z prawem, które przyjęła Hanna Gronkiewcz-Waltz, MPWiK może dokonać specjalnych zrzutów tylko dziesięć razy w roku jednym kolektorem burzowym – przypomniał Daca.
Czytaj także