18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wzrosną opłaty za...

Warszawa bez pieniędzy. Trzaskowski ogłasza KRYZYS!

Wojciech Kozicki
23.09.2020  16:07
Trzaskowski ogłosił "trudne czasy", warszawiacy zapłacą
Trzaskowski ogłosił "trudne czasy", warszawiacy zapłacą Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Warszawa tonie w kłopotach, w stolicę uderza kryzys finansowy. Prezydent Rafał Trzaskowski rozkłada ręce i zapowiada „trudne czasy”. Ogłosił, że zostaną przesunięte inwestycje i wzrosną zapewne ceny biletów komunikacji miejskiej. Polityk Platformy Obywatelskiej obwinia rząd za brak pomocy dla samorządów i narzeka na zbyt dużą ilość zadań.

Rafał Trzaskowski ma pecha. Za jego kadencji Warszawę dotykają kolejne plagi i katastrofy. Awaria Czajki, inwazja karaluchów, plaga szczurów, naćpani kierowcy autobusów, wybijająca na ulice kanalizacja… Na tym nie koniec nieszczęść! Włodarz stolicy ostrzega, że zaczyna się kryzys w Warszawie i "idą trudne czasy". Ogłosił strategię walki z kryzysem i jest dość prosta… warszawiacy stracą i zapłacą.

Kryzys finansowy w Warszawie - Trzaskowski podniesie opłaty

Trzaskowski w środę 23 września na konferencji prasowej ogłosił, że sytuacja finansowa Warszawy jest ciężka. Jak ją poprawić? Prezydent stolicy przewiduje, że w dłuższej perspektywie może dojść do podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Zostaną także zwiększone opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania, a miasto ma uzależnić wysokość opłat za wywóz śmieci od zużycia wody. Przy okazji zapowiedziano system osłonowy dla rodzin wielodzietnych. Zadłużenie miasta ma zwiększyć się do ponad 9 mld zł.

Przesunięte inwestycje w Warszawie

Zostaną przesunięte takie inwestycje jak np. budowa linii tramwajowej na Gocław, pełna realizacja linii tramwajowej łączącej Wilanów z Dworcem Zachodnim, pełna realizacja zmian w centrum miasta takich jak budowa nowej siedziby Teatru Rozmaitości, budowa Sinfonii Varsovia czy obwodnicy Śródmieścia.

Czyja to wina? Trzaskowski zna odpowiedź. Oczywiście za problemy odpowiada epidemia koronawirusa. No i oczywiście winny jest rząd, który spycha coraz większą ilość zadań na barki samorządów. 

Trzaskowski poinformował, że w 2020 r. dochody miasta spadną o 1,5 mld zł. Na inwestycje planowano w tym roku wydać 3,5 mld zł, jednak po korekcie będzie to jedynie 3,04 mld zł – podaje Interia.

 

logo Tu się dzieje