18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cudem zginęła tylko jedna osoba

Wielki pożar w Warszawie. Wyskoczył z okna, bo chciał uciec przed ogniem

25.05.2020  10:42
Wielki pożar w Warszawie. Wyskoczył z okna, bo chciał uciec przed ogniem
Wielki pożar w Warszawie. Wyskoczył z okna, bo chciał uciec przed ogniem Fot: Mateusz Marek/PAP

Do tragedii doszło na warszawskim Bemowie. Pożar w bloku przy ulicy Drogomilskiej na warszawskich Jelonkach spowodował śmierć jednej osoby. Dwie zaś zostały ranne.

W niedzielę 24 maja popołudniu przy ulicy Drogomilskiej na Bemowie wybuchł pożar. Ogień zaczął się w mieszkaniu na drugim piętrze. Strażacy otrzymali zgłoszenie niedługo przed godziną 16. 

Pożar w Warszawie. Zginęła jedna osoba

Jedna osoba zginęła, dwie inne zostały przewiezione do szpitala. Mieszkańców bloku ewakuowano.

Z ogniem walczyło aż osiem zastępów straży pożarnej. Jak poinformował dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Warszawie Bartosz Maciąg, na miejscu było również pogotowie energetyczne i gazowe, blok został odcięty od tych mediów w celu zabezpieczenia terenu.

Na miejscu było osiem zastępów straży pożarnej, po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar mieszkania na drugim piętrze. Pożar został szybko zlokalizowany. Dwie osoby zostały poszkodowane i przekazane zespołowi ratownictwa medycznego, jedna jest martwa - przekazał strażak.

Na miejscu pojawiła się oczywiście również policja. W relacji na tvnwarszawa.pl możemy przeczytać słowa jednego z funkcjonariuszy: "Drugą osobę wynieśli strażacy. Trzecia zmarła w wyniku pożaru. Blok został ewakuowany".

Jak relacjonował w niedzielę reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, dwie osoby z licznymi poparzeniami trafiły do szpitala. Mieszkanie na drugim piętrze jest całkowicie zniszczone, ucierpiała też elewacja.