Akcja w Warszawie

Zawaliła się kamienica. Psy przeszukują gruzowisko

Wojciech Kozicki
07.07.2021  09:12
Warszawa. Zawaliła się kamienica. Psy przeszukują gruzowisko
Warszawa. Zawaliła się kamienica. Psy przeszukują gruzowisko Fot: Planeta.pl

Warszawa. Zawaliła się część kamienicy przy ulicy Targowej. Chociaż był to pustostan, to przeszukiwane jest gruzowisko, a w akcji wzięły udział psy ratownicze. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Zawaliła się kamienica w Warszawie. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował media, że chodzi o pustostan przy ulicy Targowej 26 na Pradze Północ. Runęły drewniane i murowane stropy od 3. piętra do parteru w kamienicy.

Zawaliła się kamienica w Warszawie. Psy przeszukają gruzowisko

Do zawalenia się kamienicy doszło w nocy, a straż pożarna dostała po godzinie 2:00 w nocy. W akcji wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej. Potwierdzono, że do akcji wkroczyła grupa poszukiwawczo-ratownicza z dwoma psami, które przeszukiwały gruzowisko mające wysokość 2 metrów. Ustalono, że nikt nie został poszkodowany.

Po godzinie 2:00 otrzymaliśmy zawiadomienie o zawaleniu się stropu i pięter budynku. Kamienica była nieużytkowana, pustostan. 30 strażaków prowadziło działania, w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z dwoma psami, które przeszukiwały gruzowisko. Przeszukiwano też urządzeniami technicznymi, czyli geofonem i kamerami wziernikowymi – podał Karol Kierzkowski w Radiu RDC.
Czytaj także