18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Boeing uderzył w...

Zderzenie samolotów na lotnisku Chopina!

Wojciech Kozicki
24.05.2022  12:14
Zderzenie samolotów Boeing 737 PLL LOT i Cesna 525 na lotnisku Chopina w Warszawie
Zderzenie samolotów Boeing 737 PLL LOT i Cesna 525 na lotnisku Chopina w Warszawie Fot: MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Warszawa i chwile grozy na lotnisku Chopina. Nastąpiło zderzenie samolotów Boeing 737 PLL LOT i Cesna 525. Służby obecnie zabezpieczają i badają miejsce zdarzenia. Jak doszło do kolizji maszyn na lotnisku?

We wtorek 24 maja doszło do wypadku samolotów na lotnisku Chopina w Warszawie. Biuro prasowe PLL LOT potwierdziło doniesienia mediów, że niegroźnie zderzyły się Boeing 737 PLL LOT i prywatna Cesna 525. W wyniku kontaktu maszyn nikt nie został ranny.

Zderzenie samolotów na lotnisku Chopina. Nowe informacje o wypadku

Lotnisko Chopina potwierdza, że wypadek nie ma wpływu na ruch lotniczy i godziny przylotów oraz odlotów. Ruch na lotnisku nie został wstrzymany.

Podczas kołowania Boeinga 737 PLL LOT i prywatnej Cessny 525 doszło do kontaktu tych dwóch samolotów. Służby Lotniska Chopina natychmiast zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Samoloty odkołowały samodzielnie na stanowiska postojowe – oświadczyło biuro prasowe PLL LOT. (Polsat News)

Media przypominają, że to kolejne niefortunne zdarzenie na warszawskim lotnisku w ostatnich dniach. Tydzień temu samolot lecący z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina do Madrytu musiał zawrócić do Warszawy. Media podały informacje o alarmie bombowym i lądowaniu awaryjnym.