18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bestia wtargnęła do mieszkania

Warszawianka przerażona. Wąż wyrwał ją ze snu, zaatakował w pościeli

22.06.2021  13:35
Wąż wprłzł do pościeli! Wybudził ze snu warszawiankę
Wąż wprłzł do pościeli! Wybudził ze snu warszawiankę Fot: Eric Isselee/Shutterstock

Wielka bestia wpełzła pod pierzynę i przeraziła mieszkankę warszawskiej Pragi. W pokonaniu potwora musieli pomóc strażnicy miejscy.

Wielki, pełzający w Twoją stronę wąż w pościeli? To może wywołać atak serca! W tym przypadku szczęśliwie skończyło się jedynie szokiem, a cała sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał. Jakież jednak musiało być przerażenie, gdy mieszkanka warszawskiej Pragi otworzyła oczy i zobaczyła przed sobą gada!

Wąż pełzał po jej sypialni, a ona, w pierwszym odruchu chwyciła za telefon, by nagrać atak. Chwilę później wzywała już pomoc. Biedaczka nie była w stanie sama poradzić sobie z nieproszonym gościem.

Wąż zadomowił się w pościeli. Koszmar na Pradze

Na miejsce przybyli strażnicy miejscy, a wąż się przed nimi schował. Przez chwilę powątpiewali w prawdziwość zgłoszenia, jednak zobaczyli nagranie z telefonu. Zaczęli więc poszukiwania w sypialni warszawianki, penetrując wszelkie zakamarki. Chwilę później namierzyli intruza.

Ten zmęczony porannymi igraszkami skrył się i zasnął w pościeli, a dokładniej w schowku na pościel. Został odłowiony i przewieziony do warszawskiego ZOO.

Wąż mleczny w Warszawie

- Fachowcy potwierdzili, że jest to lancetogłów mleczny, zwany także wężem królewskim - przekazał Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Na szczęście nie jest jadowity – dodał.

Lancetogłów mleczny w Warszawie nie jest normalnym zjawiskiem, nie powinno być go nawet w Polsce. Naturalnie żyją one w Ameryce, od Ekwadoru po Kanadę.

Swego czasu krążyły mity, jakoby gady ssały krowie wymiona, spijając z nich mleko, stąd też nazwa. Tak naprawdę żywią się małymi gryzoniami, a obory upatrzyły sobie jako świetne miejsce schronienia przed słońcem, a przy okazji stołówkę – mogły atakować często pojawiające się tam szkodniki.

logo Tu się dzieje