18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest tak sobie

Warzywa droższe niż złote pierścionki! Nie mamy czego jeść?

19.05.2022  18:48
Drożyzna zalewa Polaków. Warzywa jak ze złota
Drożyzna zalewa Polaków. Warzywa jak ze złota Fot: Piotr Molecki/East News

Wojna, pandemia, inflacja, kryzys to wszystko doprowadziło do drastycznych wzrostów cen. W Polsce ciężko nabyć najzwyklejsze warzywa w dobrej cenie. Robi się bardzo niepokojąco.

Przerażająca drożyzna wciąż zagląda w kieszenie Polaków. Jeśli chcecie jeść zdrowo i tanio - pojawia się zgrzyt. Podstawowe warzywa są koszmarnie kosztowne i nie wygląda na to, żeby wkrótce ich ceny miały spaść.

Jak podaje Fakt, w ostatnich tygodniach ziemniaki podrożały aż o 8 proc. Nie tylko warzywa straszą nas cenami. Mocno w górę poszły też ceny ryżu i kawy rozpuszczalnej. W tym samym czasie bardzo wyraźnie potaniało mięso. Nie jest to jednak dobra informacja dla tych, którzy starają się je ograniczyć w swojej diecie.

Drożyzna zalewa Polaków. Warzywa jak ze złota

Kiedy wyroby wędliniarskie są mniej kosztowne, ziemniaki, pomidory i marchew straszą kieszenie konsumentów. Osoby szukające witamin i mikroelementów w pożywieniu będą miały poważny problem. Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika także, że wzrosły ceny nie tylko wyżej wymienionych warzyw, ale również zieleniny. Jest dużo drożej niż przed rokiem o tej samej porze. 

Mamy także sezon na szparagi. Niektórzy je kochają, inni ich nienawidzą. Ta pierwsza grupa może być realnie załamana cenami, jakie prezentują ich przysmaki. Szparagi w tym roku są bowiem rekordowo drogie! W 2020-tym można było kupić pęczek za 10-12 zł, w 2021 trzeba zapłacić 18-19 zł. Aktualnie ceny dochodzą do... 25 zł za pęczek!

Jakby tego było mało - mniej wykwintna od szparagów - fasolka szparagowa kosztuje nawet 69 zł za kg. Zdecydowanie czas brutalnej wojny to niezbyt sprzyjający moment na bicie rekordów cenowych pożywienia w kraju. Wszyscy chcielibyśmy zjeść tanio i zdrowo - a to się okazuje niemalże niewykonalne. Wielka szkoda.