18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Za karę ma się... MODLIĆ!

Watykan potwierdza - polski duchowny tuszował pedofilię!

21.08.2021  14:41
Marian Gołębiewski tuszował pedofilię w Kościele. Watykan wymierza karę
Marian Gołębiewski tuszował pedofilię w Kościele. Watykan wymierza karę Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Niemal każdy dzień przynosi nowy skandal w Kościele. Tym razem Watykan potwierdził zaniedbania abp. Mariana Gołębiewskiego w sprawach wykorzystania seksualnego małoletnich przez kapłanów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wymierzył też bardzo surową karę – duchowny ma się WIĘCEJ MODLIĆ!

Skaranie boskie z tym Kościołem! Ledwo wyciekły sekstaśmy biskupa, duchowny wykorzystał seksualnie niepełnosprawną seniorkę w szpitalu, a już mamy kolejny skandal. Stolica Apostolska potwierdziła zaniedbania abp. Mariana Gołębiewskiego w sprawach wykorzystania seksualnego małoletnich przez kapłanów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, w czasach jego posługi biskupiej (1996-2004) i z Archidiecezji Wrocławskiej (2004-2013). Potwierdzono, że tuszował przestępstwa pedofilskie niektórych kapłanów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, a także dopuścił się ukrywania księży-pedofilów z Archidiecezji Wrocławskiej w okresie od 2004 do 2013 roku. 

Polski duchowny tuszował pedofilię. Watykan ukarał Gołębiewskiego

 Jak wynika z oficjalnego komunikatu, Watykan przeprowadził w sprawie Gołębiewskiego postępowanie, a teraz chce go ukarać. Stolica Apostolska informuje, że w ramach kary duchowny ma:

  • nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy;
  • zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek uroczystościach publicznych, zarówno kościelnych, jak i świeckich;
  • nakaz zapłaty tytułem pokuty odpowiedniej kwoty z prywatnych środków, na rzecz Fundacji św. Józefa z przeznaczeniem na prewencję i towarzyszenie ofiarom wykorzystywania seksualnego.

Historia i kariera Mariana Gołębiewskiego

Warto przypomnieć, że w 2013 roku papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Mariana Gołębiewskiego z obowiązków arcybiskupa metropolity wrocławskiego. Duchowny osiągnął wówczas wiek emerytalny.

Gołębiewski urodził się 22 września 1937 r. w Trzebuchowie nieopodal Koła. 20 lipca 1996 r. został wyniesiony przez papieża Jana Pawła II do godności biskupa ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego

Abp Marian Gołębiewski to doktor nauk biblijnych, doktor habilitowany teologii, były profesor nadzwyczajny teologii ATK i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor honoris causa PWT we Wrocławiu. Gołębiewski to także były członek Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżnych, Członek Rady Stałej KEP, przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich, przewodniczący zespołu KEP ds. Społecznych Aspektów Intronizacji Chrystusa Króla, członek rady naukowej KEP, członek Komisji Nauki Wiary, a w jej obrębie przewodniczący sekcji nauk biblijnych, członek zespołu biskupów ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja, były członek Rady Ekonomicznej KEP – przypomina Polsat News.

Czytaj także