18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec zachorowań?

Ważna decyzja w sprawie SZCZEPIEŃ. Ludzie świętują

22.11.2021  17:04
Ważny komunikat ws. szczepień
Ważny komunikat ws. szczepień Fot: Orion production/Shutterstock

Ważna decyzja w sprawie szczepień odmieni ludzkie nastawienie do korzystania z tych preparatów? Każda chętna, dorosła osoba może się obecnie bezproblemowo zaszczepić przeciwko grypie. Profilaktyka uwolni nas od zachorowań?

Od wtorku wszystkie osoby pełnoletnie mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Poinformował o tym rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Wszystko wynika z tego, że nie ma zbyt dużego zainteresowania szczepieniami w grupie, dla której były one refundowane.

Ważna decyzja ws. szczepień

Nie od dziś wiadomo, że grypa jest bardzo groźną chorobą zakaźną. Kiedy zachorowania na nią zbiegają się z pandemią koronawirusa - osoby niezaszczepione narażają się na podwójne niebezpieczeństwo. Z tej przyczyny rządzący robią wszystko, by ułatwić ludziom tę procedurę.

Każdy, kto ukończył osiemnasty rok życia, może pójść do przychodni, która jest punktem szczepień i poprosić o zaszczepienie

- zapewnił Andrusiewicz.

Nie ma powodów, by POZ odmawiał, bo jest ponad 1 mln szczepionek dostępnych w tej chwili w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i te szczepionki na bieżąco można przekazywać

- zapewnił jednocześnie rzecznik.

Dodał, że w tej chwili agencja rezerw strategicznych dysponuje "dość dużą liczbą szczepionek przeciw grypie", ale na rynku aptecznym tych szczepionek brakuje. "Do niedawna ta refundacja obejmowała osoby starsze, osoby z upośledzoną odpornością, medyków, służby mundurowe, ale widzimy, że blisko 3 tys. punktów szczepień nie zgłasza się po szczepionki. To znaczy, że osoby z tych grup ryzyka nie korzystają z tych szczepień, stąd też szybka decyzja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i uruchomienie od jutra szczepień dla osób w wieku 18 plus" - tłumaczył rzecznik. Myślicie, że faktycznie teraz Polacy ustawią się w kolejkach po swój zastrzyk?