18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jedzenie może zabić

Skażone wędliny i kiełbasy na rynku! Zabiły już kilka osób!

Wojciech Kozicki
04.10.2019  15:10
Szkodliwe mięso na rynku - Wilke wycofuje wędliny, salami i kiełbasy
Szkodliwe mięso na rynku - Wilke wycofuje wędliny, salami i kiełbasy Fot: Blaulichtreport Hessen

Uwaga, zabójcze wędliny w sklepach! Mięso skażone Listerią, które wprowadza na rynek firma Wilke, odpowiada jak na razie za śmierć dwóch osób, a już potwierdzono kolejne przypadki zachorowań.

Niemiecka firma Wilke, która działa od ponad 80 lat, została zamknięta, ale zdążyła doprowadzić już do tragedii. Jak ostrzega iamexpat.de, producent z północnej Hesji wypuścił na rynek wędliny, które zabiły 2 osoby. Urząd weterynaryjny powiatu Waldeck-Frankenberg nakazał zatrzymanie produkcji i zamknięcie zakładów.

W wędlinach firmy Wilke stwierdzono szczep bakterii wywołujących listeriozę, który może spowodować m.in. biegunkę i gorączkę. Potwierdzono, że śmierć dwóch starszych osób ma bezpośredni związek ze spożyciem wyrobów Wilke.

Na tym jednak tragiczny bilans może się nie skończyć, bo władze powiatowe Waldeck Frankenberg podają, że stwierdzono 37 kolejnych przypadków zachorowań po spożyciu wędlin Wilke. Produkty tej firmy trafiają do wielu krajów na świecie, w tym do placówek zbiorowego żywienia oraz szpitali i domów opieki

Bakterie wywołujące listeriozę wykryto w wędlinie "Pizzasalami" i serdelkach "Brühwurst". Pierwsze doniesienia o problemie pojawiły się już w marcu, ale producent nie uporał się z nim i nie znalazł źródła skażenia bakteryjnego. Jeśli więc zobaczycie na produktach Wilke oznaczenie "DE EV 203 EG", to miejcie się na baczności.

logo Tu się dzieje