18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atakuje nas groźna mutacja

Więcej obostrzeń i lockdown? Ministerstwo Zdrowia ujawnia

Wojciech Kozicki
02.03.2021  13:36
Kolejne obostrzenia i lockdown? Brytyjska mutacja koronawirusa może to wymusić w Polsce
Kolejne obostrzenia i lockdown? Brytyjska mutacja koronawirusa może to wymusić w Polsce Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus w Polsce jest jak rozpędzający się pociąg, którego żaden maszynista z rządu PiS nie potrafi zatrzymać. Jako jedyne rozwiązanie stosują jak na razie rzucanie Polaków i ich przedsiębiorstw na tory. Czy czekają nas kolejne obostrzenia, restrykcje i regionalny lockdown? Sprawę skomentował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

COVID-19 w Polsce szaleje jakby szatan nim miotał, a każdego dnia liczba nowych zakażeń miażdży kraj i system ochrony zdrowia. Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że luzowanie obostrzeń to błąd, którego żałuje. Rzecznik resortu zasugerował wprowadzenie regionalnego lockdownu w województwach pomorskim i lubuskim. PiS będzie dalej dokręcał nam śrubę?

Obostrzenia i lockdown w kolejnych regionach Polski?

Do sprawy odniósł się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Uspokaja, że nie ma żadnych planów na wprowadzenie kolejnych dodatkowych ograniczeń w Polsce. Dodał, że jest wiele kryteriów podejmowania regionalnych obostrzeń, m.in. odsetek chorych w danym województwie, zajęte respiratory, zajęte łóżka, odsetek mutacji brytyjskiej. Jednak na podstawie tych danych nie ma rekomendacji o kolejnym dokręceniu śruby Polakom.

Jak mówił, jeśli liczba zakażeń nadal będzie tam tak dynamicznie rosła, można spodziewać się decyzji o powrocie do obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski na poniedziałkowej konferencji prasowej tych informacji nie chciał potwierdzić – przypomina Radio ZET.

Brytyjski koronawirus w Polsce

Kraska potwierdził, że wśród nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, znaczą część stanowi wariant brytyjski COVID-19. Sytuacja jest poważna, ponieważ ta mutacja jest znacznie bardziej zaraźliwa, niż klasyczny koronawirus z Wuhan.

Wiem nawet, że są wypożyczane aparaty do tlenu. Pacjenci trafiają do szpitali w już dość poważnych stanach. Nie czekajmy do ostatniej chwili, bo to się może źle skończyć – apeluje Waldemar Kraska.

Czytaj także
Przeczytaj więcej