18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak trwoga, to do Boga

Msze będą pękać w szwach. Rząd złagodził kolejne obostrzenia

Kamil Kacperski
13.05.2020  16:12
Msze będą pękać w szwach. Rząd złagodził kolejne obostrzenia
Msze będą pękać w szwach. Rząd złagodził kolejne obostrzenia Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East News

Jak podaje PAP, polski rząd przygotował złagodzenie obostrzeń również dla osób uczestniczących w mszach świętych. Podano liczby dot. największych warszawskich kościołów.

W niedzielę 17 maja mają wejść w życie przepisy państwowe łagodzące obostrzenia. Wśród zmian pojawiło się zwiększenie liczby uczestników nabożeństw w świątyniach w czasie pandemii. Obecnie na każde 15 metrów kwadratowych kościoła może wejść jedna osoba. Według nowych zasad teraz jedna osoba przypadnie na 10 metrów kwadratowych. Proboszczowie w ciągu najbliższych dni podadzą do informacji zaktualizowane informacje dot. ilości wiernych dozwolonych w ich kościołach. 

Nowe złagodzenie obostrzeń pozwoli na zwiększenie liczby wiernych w kościołach

Niektóre placówki już opublikowały swoje dane - Świątynia Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie przyjmie 367 wiernych, a Panteon Wielkich Polaków będzie mogło odwiedzić aż 300 osób. 

Innymi największymi placówkami w Warszawie, które też podały zaktualizowane dane, są: kościół Wszystkich Świętych, do którego będzie mogło wejść 210 osób, a także świątynia pod wezwaniem Błogosławionego Władysława z Gielniowa na Ursynowie - ta pomieści natomiast 180 wiernych. 

Decyzję na konferencji prasowej 13 maja skomentował premier Mateusz Morawiecki: 

Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, od najbliżej niedzieli chcemy, żeby to była jedna osoba na 10 metrów (kwadratowych) w całej powierzchni kościoła, kaplicy, w której odbywa się nabożeństwo i myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych, nabożeństwach.

Amen.

Przeczytaj więcej
Komentarze