18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

MASKI NA TWARZ

Więcej stref żółtych i czerwonych! RESTRYKCJE W KOLEJNYCH POWIATACH

12.08.2020  15:08
Nowe powiaty w żółtych i czerwonych strefach
Nowe powiaty w żółtych i czerwonych strefach Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę powiatów objętych strefami żółtymi i czerwonymi. Kolejni mieszkańcy kolejnych regionów będą musieli liczyć się z nowymi, zaostrzonymi restrykcjami.

Ministerstwo Zdrowia zapowiadało w zeszłym tygodniu, że listy stref czerwonych i żółtych w Polsce będą co tydzień aktualizowane. To, jakie powiaty zostaną objęte dodatkowymi restrykcjami, zależeć ma od liczby nowych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Pandemia szaleje, a pracownicy Ministerstwa Zdrowia już zdecydowali o poszerzeniu listy miejsc z dodatkowymi obostrzeniami. Jak zapowiedział rzecznik resortu, pełen wykaz znany ma być jeszcze w środę 12 sierpnia, a najpóźniej kolejnego dnia rano.

Do jutrzejszego poranka zostaniecie państwo poinformowani o możliwych zmianach na liście czerwonych i żółtych stref

- powiedział Wojciech Andrusiewicz w czasie konferencji prasowej.

Koronawirus rozszalał się w Polsce

Rzecznik MZ odniósł się także do środowego raportu o stanie epidemii w Polsce. Tego dnia poinformowano o aż 715 nowych przypadkach zakażeń, z czego najwięcej pochodzi z województwa małopolskiego.

W Małopolsce mamy dwa powiaty z dużą skalą zakażeń: nowotarski i nowosądecki. Przeważnie to duże zakłady pracy, ale także i zakażenia rozproszone, mamy także informację o szpitalu notującym SARS-CoV-2. Jeśli zostanie potwierdzone nowe ognisko zakażenia na południu, to podejmiemy decyzję o testach przesiewowych w zakładzie

- powiedział Andrusiewicz.
Odniósł się też do nagłego przyrostu zakażeń na północy Polski. - Uspokajam wszystkich państwa, to nie są zakażenia wakacyjne. Te podwyższone wyniki pochodzą z jednego z jachtów zacumowanego w porcie, gdzie ponad 30 osób jest zakażonych. Na Pomorzu jest też kilka klubów sportowych, które zmagają się z koronawirusem - oznajmił.

Od wtorku Ministerstwo Zdrowia, ale też Kancelaria Premiera, bacznie przyglądają się noszeniu maseczek i technikom zakładania ich na twarze. W środę rzecznik resortu zdrowia nawiązał do tego tematu i przypomniał, że zakładanie osłon na brodę lub jedynie na usta (z odsłoniętym nosem) nie ma żadnego sensu.

Maska to nie jest narzędzie do noszenia pod nosem. To lekceważenie zasad sanitarnych i zdrowia innych

- grzmiał Wojciech Andrusiewicz.

Przeczytaj więcej
Komentarze