18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co się dzieje?!

Wielka awaria w Polsce. Banki przestały działać!

02.11.2021  15:24
Wielka awarua banków w Polsce
Wielka awarua banków w Polsce Fot: Planeta.pl

Od kilku godzin klienci banków Pekao, ING i Santander nie mają dostępu do bankowych aplikacji mobilnych i kont internetowych, a także nie mogą płacić BLIKIEM. Przyczyny usterki nie są znane, choć według oficjalnych komunikatów sprawą zajmuje się już dział IT. Czy nasze pieniądze są bezpieczne?

Portal spidersweb.pl donosi o awarii największych banków w Polsce. Z niewyjaśnionych przyczyn klienci banków Pekao, ING i Santander stracili dostęp do swoich kont. 

Awaria banków w Polsce

Nawet jeśli uda nam się zalogować na konto, wykonanie przelewu wewnętrznego lub zewnętrznego jest niemożliwe. Awarię potwierdzają zarówno klienci banków, jak i banki, które przygotowały już oficjalne komunikaty w tej sprawie.

Dzień dobry, obecnie mogą występować utrudnienia w dostępie do bankowości mobilnej oraz internetowej. Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu. Przepraszamy za niedogodności - poinformował na Twitterze Santander Bank.

Pierwsze zgłoszenia dotyczące problemów technicznych pojawiły się po godzinie 10 rano. Jak informuje portal baknier.pl awaria dotknęła również użytkowników biura maklerskiego Pekao.

Awaria w Pekao, nie działa biuro maklerskie, nie można składać zleceń na giełdę, nie przelewy wewnętrzne i nie działa logowanie do biura maklerskiego - mówi jeden z internautów cytowany przez portal bankier.pl.

Niestety, nie wiadomo, jak długo potrwa naprawianie usterki. Mamy nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana szybciej, niż w przypadku ostatniej awarii Facebooka.

logo Tu się dzieje