18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Służby ukrywają prawdę?

Groźny wyciek w Polsce! "Tereny są skażone"

Wojciech Kozicki
23.09.2019  08:16
Najpierw Czajka i wyciek ścieków, a teraz wyciek ropy - czarna seria trwa
Najpierw Czajka i wyciek ścieków, a teraz wyciek ropy - czarna seria trwa Fot: Facebook

Czarna seria trwa. Najpierw wyciek ścieków do Wisły w Warszawie z „Czajki”, a teraz wyciek ropy z ropociągu PERN w okolicy Wołomina. Czy władza ukrywa, że doszło do potężnego skażenia terenu?

W niedzielę w godzinach popołudniowych strażacy otrzymali zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w okolicy Wołomina. Gdy jednostki zjawiły się na miejscu, okazało się, że nastąpił wyciek ropy z ropociągu.

Polsatnews.pl podaje, że strażacy w nocy zatamowali wstępnie wyciek, a firma PERN ma całkowicie usunąć awarię. Służby podają, że nie ma żadnego zagrożenia dla środowiska. Czy jednak naprawdę problem został rozwiązany i jest już bezpiecznie?

Warszawawpigulce.pl podaje, że ropociąg w miejscowości Łysobyki został przewiercony, a zapach ropy był wyczuwalny w promieniu kilkunastu kilometrów. Portal pisze, że „okoliczne tereny są skażone”.

Wciąż nie wiadomo  jaka ilość ropy wypłynęła z ropociągu. Niektóre media podają natomiast, że rozlewisko ma 30 metrów kwadratowych powierzchni.

Wyciek z ropociągu
Wyciek z ropociągu Fot: Facebook
Czytaj także