18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć i groza

Wielki KRYZYS PANDEMICZNY. Młodzi pod respiratorami

19.11.2021  21:38
Koronawirus zabija młodych
Koronawirus zabija młodych Fot: Thaiview/Shutterstock

Wielki kryzys pandemiczny spada na Polaków. Czwarta fala pandemii pokazuje dobitnie, że nikt, nawet młody człowiek, nie może czuć się bezpiecznie. Covid-19 jest bezlitosny także dla 20-latków.

Zaostrzenie sytuacji pandemicznej w kraju spędza nam sen z powiek. Nie da się ukryć, że czwarta fala na dobre rozgościła się w Polsce i do tego zbiera śmiertelne żniwo.

Jak się okazuje Covid-19 nie jest już niebezpieczny tylko dla osób starszych i schorowanych, jak to było na początku pandemii w Polsce. Teraz bezpiecznie nie mogą czuć się ludzie młodzi, którzy również padają ofiarami złośliwego patogenu.

Niezaszczepieni ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem

W czwartek pękła kolejna granica, a liczba infekcji zbliża się do poziomu 30 tys. dziennie. Niestety, tym samym coraz bardziej obłożone są szpitale, a - jak alarmują eksperci - niezaszczepieni chorzy ciężko przechodzą zakażenie. Lekarze podkreślają, że o życie w nierównym starciu z koronawirusem walczą coraz młodsi. 

Prof. Krzysztof Simon ostrzegał w Radiu ZET, że "tracimy kontrolę nad epidemią". Jego zdaniem Polska, wzorem innych krajów Europy, powinna reagować na rosnącą liczbę zakażeń. Lekarz relacjonował dodatkowo, że chorują i umierają głównie osoby niezaszczepione, także młode.

W środę na oddział profesora w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu trafił 22- i 24-latek z niewydolnością oddechową. Lekarz poleca: "Trzymać dystans, nosić maskę i szczepić się, dopóki można". Młodzi ludzie rezygnują ze szczepień, myśląc najczęściej, że ciężki przebieg choroby ich nie dotyczy.