18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kupa roboty

Wielki byk utknął w szambie. Heroiczna akcja ratunkowa

06.11.2019  19:22
Wielki byk utknął w szambie. Heroiczna akcja ratunkowa
Wielki byk utknął w szambie. Heroiczna akcja ratunkowa Fot: KP PSP w Braniewie / Straż Pożarna

Ogromny, 800-kilogramowy byk utknął w szambie. Na miejsce został wezwany oddział strażaków, którzy starali się pomóc biednemu zwierzęciu. 

800-kilogramowy byk utknął w szambie przydomowym w województwie warmińsko-mazurskim. Zwierzę było uwięzione i totalnie nie mogło się ruszyć z miejsca. Strażacy musieli zmierzyć się z tym nietypowym zgłoszeniem.

Oddział strażaków z pomocą okolicznych mieszkańców wyciągnął giganta z szamba. Służby wezwane zostały przez czujnych właścicieli posesji, którzy szybko zauważyli, że byk utknął w cuchnącym zbiorniku.

Byk utknął w szambie, nie miał szans na przeżycie

Ratownicy mieli bardzo trudne zadanie, bowiem ściany murowanego zbiornika były bardzo wysokie, więc zwierzę nie miało najmniejszych szans na samodzielne z niego wyjście. 

Akcja była trudna i wymagała sporo siły jak również precyzji, bo ratownicy musieli bardzo uważać, by nie poranić zwierzaka

- podkreśla mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Ostatecznie dzielni ratownicy usunęli fragment ogrodzenia szamba, a potem odpompowali część wody, która zalegała wewnątrz zbiornika. Następnie za pomocą koparko-ładowarki jednego z sąsiadów, zburzono ścianę zbiornika i dzięki temu byk mógł się z niego samodzielnie wydostać. 

Zwierzę jest teraz całe i zdrowe. Od tragedii dzieliło je ledwie machnięcie ogona. Doceniamy odwagę i wytrzymałość osób, które rzuciły mu się na ratunek. 

KP PSP w Braniewie / Straż Pożarna
KP PSP w Braniewie / Straż Pożarna Fot: KP PSP w Braniewie / Straż Pożarna
Przeczytaj więcej
Komentarze