18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia uderza

Wielki powrót SZPITAL NA NARODOWYM? Rząd ma plan

28.10.2021  17:39
Wróci szpital na Stadionie Narodowym
Wróci szpital na Stadionie Narodowym Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Czwarta fala pandemii koronawirusa mocno uderza, dlatego rządzący mają plan. Czy szykuje się wielki powrót szpitala na Stadionie Narodowym? Kiedy służba zdrowia nie daje rady, wszystko staje się możliwe.

Pandemia koronawirusa nam nie odpuszcza. Czwarta fala każdego dnia uderza w nas coraz mocniej i teraz rządzący muszą zacząć działać. Ponieważ sytuacja stopniowo robi się coraz gorsza, Ministerstwo Zdrowia zaczyna myśleć o powrocie do idei szpitali tymczasowych.

Placówka na warszawskim Okęciu ruszy w najbliższych dniach, myślę, że to będzie pierwszy-drugi dzień listopada. (...)  W tej chwili nie ma takiej potrzeby, żeby on był już uruchomiony, jeżeli będzie taka potrzeba, to przyspieszymy

- poinformował wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska.

Wróci szpital na Stadionie Narodowym?

Polacy czekają tym samym na informację, czy w takim wypadku wróci również szpital na Stadionie Narodowym. Waldemar Kraska zaznaczył, że jeśli pojawi się taka potrzeba, to ta placówka również wznowi działania.

Mimo wszystko polityk podkreślił jednocześnie, że ma nadzieję, iż nie będzie takiej konieczności. Nadzieją nie napawa niestety fakt, że coraz więcej pacjentów chorujących na Covid-19 potrzebuje pomocy specjalistów.

To jest troszeczkę inne fala, niż poprzednie, ponieważ w poprzedniej fali ten okres od wystąpienia objawów, do trafienia pacjenta do szpitala, to było około dwóch tygodni. Teraz jest to 3-4 dni, nawet czasem krócej

- zauważył polityk.

Być może ma to związek z pojawiającymi się coraz to nowymi mutacjami koronawirusa, które teraz sprawiają, że człowiek wymaga pomocy lekarskiej znacznie szybciej, a także znacznie prędzej się zaraża.

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia zaapelował, żeby w przypadku gorszego samopoczucia i objawów przeziębienia wykonać test na zarażenie SARS-Cov2. "Tutaj czas gra wielką rolę" - podkreśla Waldemar Kraska.