18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszna sprawa

Wielkopolska: Prawie 30 dzieci na kwarantannie. Nowe ognisko koronawirusa?

01.06.2020  09:58
Wielkopolska: Prawie 30 dzieci na kwarantannie. Nowe ognisko koronawirusa?
Wielkopolska: Prawie 30 dzieci na kwarantannie. Nowe ognisko koronawirusa? Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Wielkopolska jest miejscem z nowym ogniskiem koronawirusa? 27 dzieci z domu dziecka i 40 pensjonariuszy domu pomocy społecznej w Liskowie objęto kwarantanną. Powiedzieć, że sprawa nie wygląda dobrze to tak, jakby nie powiedzieć nic.

Wielkopolska jest wstrząśnięta. W chwili, gdy rząd zdjął wszelkie obostrzenia (łącznie z zakazem 150 osobowych zgromadzeń) w tym regionie rozszalało się kolejne ognisko koronawirusa. W Liskowie sytuacja wygląda dramatycznie.

Wielkopolska: Nowe ognisko koronawirusa

27 dzieci z domu dziecka i 40 pensjonariuszy domu pomocy społecznej w Liskowie objęto kwarantanną. Koronawirusa stwierdzono u kierowcy, który pracował dla oby tych placówek opiekuńczych - być może to on był pacjentem zero w tym przypadku.

Nie miał żadnych objawów

– mówi o kierowcy tamtejszy starosta Krzysztof Nosal.

Starosta powiedział, że pracownicy, którzy nie chcieli wrócić do domów z uwagi na dobro najbliższych i postanowili odbyć zbiorową kwarantannę, otrzymali internet szkolny do własnego użytku. Badania wszystkich zakażonych osób zostaną powtórzone.

Przeczytaj więcej
Komentarze