18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

piąty zgon w lutym

Wirus zabił w Polsce! Nie żyje 9-letnia dziewczynka z Żywca

18.02.2020  08:04
Wirus zabił w Polsce! Nie żyje 9-letnia dziewczynka z Żywca
Wirus zabił w Polsce! Nie żyje 9-letnia dziewczynka z Żywca Fot: Shutterstock

Tragiczne doniesienia z Żywca. 9-letnia dziewczynka zmarła z powodu śmiertelnego wirusa. Zgon dziecka potwierdził rzecznik GIS Jan Bondar.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Chinach, dotarł też do ponad 20 innych krajów na całym świecie. W naszym kraju nie został jeszcze stwierdzony. Mamy za to inny, poważny problem.

W Polsce szaleje grypa. Choć dla niektórych może wydawać się to błahostką, okazuje się, że jest się czego obawiać. Wirus tylko w tym miesiącu zabił już 5 osób. Ostatnią, szóstą ofiarą jest 9-latka z Żywca.

9-latka nie żyje

Dziewczynka była leczona w szpitalu w Bielsku-Białej. Niestety, przegrała walkę z chorobą.

Do żywieckiego szpitala dziewczynka przyjechała około godz. 18.00, jej stan był poważny, dochodziło do utraty przytomności, więc lekarka zdecydowała, żeby została przewieziona do na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

– powiedział "Dziennikowi Zachodniemu" Antoni Juraszek, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

Informacje o śmierci 9-latki potwierdził rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dodał, że była to grypa typu A. Jan Bondar w rozmowie z WP.pl podkreślił, że dziewczynka nie była obciążona innymi schorzeniami. Nie była też szczepiona przeciw grypie. 

Według oficjalnych statystyk GIS, tylko od początku lutego na grypę zachorowało w Polsce 200 tysięcy osób! W lutym zmarło już 6 osób, w styczniu 10. W sumie, od września zachorowało 2,5 miliona Polaków, zmarło 16 pacjentów.

Szczepienia przeciw grypie są najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą zapobiegania zakażeniom grypy. Skuteczność szczepień u zdrowych osób poniżej 65. roku życia sięga 70-89%

- informuje Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.

Przeczytaj więcej
Komentarze