18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Koronawirus w szpitalu. 30 osób zakażonych, w ciężkim stanie

12.09.2020  15:28
Koronawirus w szpitalu. 30 osób zakażonych, w ciężkim stanie
Koronawirus w szpitalu. 30 osób zakażonych, w ciężkim stanie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Włocławek zmaga się z ogniskiem koronawirusa. Niestety, w szpitalu wybuchła prawdziwa zaraza i sytuacja aktualnie jest bardzo trudna do opanowania. Nic dziwnego, że ludzie zaczynają się mocno bać.

Włocławek zmaga się z dużym ogniskiem koronawirusa. Na II Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 13 pacjentów i 17 osób z personelu medycznego.

Włocławek: Koronawirus szaleje w szpitalu

O sprawie poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Dodatkowo, wiele z osób zakażonych jest w bardzo ciężkim stanie, dlatego ta sytuacja jest jeszcze bardziej przerażająca.

Wieczorem w sobotę otrzymaliśmy wyniki 67 testów przeprowadzonych w szpitalu we Włocławku na II Oddziale Chorób Wewnętrznych, z których 30 to wyniki pozytywne. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 13 pacjentów i 17 osób personelu szpitala. Jeszcze w sobotę zakażeni pacjenci zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego zakaźnego w Grudziądzu. Niestety wszystkie te osoby są w stanie ciężkim

- mówił Mól w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Dyrekcja włocławskiego szpitala podjęła decyzję, aby również pacjentów z wynikami negatywnymi przewieźć do innych szpitali ze względu na to, że przebywały ponad dwa dni z osobami zakażonymi. Wszyscy zakładają, że początkowo negatywne wyniki testów na COVID-19, mogą ostatecznie dać wynik pozytywny. 

W szpitalu, w którym wybuchło ognisko koronawirusa, badane są też inne osoby. Niewykluczone bowiem, że transmisja wirusa przybrała błyskawicznie na sile. Pocieszający jest jedynie fakt, że nawet wśród osób w ciężkim stanie nie ma jeszcze konieczności korzystania z respiratora. 

Sytuacja pozostaje mimo wszystko patowa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej