18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Hojny gest!

Gazeta Polska przekaże WOŚP 25 tysięcy złotych

08.02.2021  13:31
Gazeta Polska przekaże pieniądze Owsiakowi
Gazeta Polska przekaże pieniądze Owsiakowi Fot: Pawel Wisniewski/East News

Warszawski sąd okręgowy wydał wyrok w sprawie zniesławienia Włodzimierza Cimoszewicza. Gazeta Polska będzie musiała przekazać 25 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były premier zostanie również publicznie przeproszony.

W piątek Włodzimierz Cimoszewicz poinformował na Facebooku o zakończeniu sądowej batalii w sprawie jego zniesławienia przez Gazetę Polską.

Dzisiaj sąd ogłosił wyrok nakazujący tej gazecie przeproszenie mnie za kłamliwą publikację i wpłacenie 25 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry. Teraz kolej na tzw. publiczną telewizję - poinformował były premier.

Polityk podkreślił, że mimo osłabionego przez PiS wymiaru sprawiedliwości, część sędziów nadal jest w stanie wydać odważny i uczciwy wyrok.

WOŚP otrzyma 25 tysięcy złotych od Gazety Polskiej

Sprawa dotyczyła wydarzeń z 2019 roku, kiedy to leśnicy zerwali umowę dzierżawy z Włodzimierzem Cimoszewiczem, mimo że obowiązywała ona do 2025 roku. Temat błyskawicznie podchwyciły prawicowe media, rozpowszechniając wiele fałszywych doniesień.

Włodzimierz Cimoszewicz, wyprowadzając się z wynajmowanej za półdarmo przez 17 lat leśniczówki w środku Puszczy Białowieskiej, zabrał ze sobą piec, poszycie budynku gospodarczego, framugi w drzwiach oraz oknach, gniazdka i kontakty elektryczne, a nawet... boazerię - pisała Gazeta Polska.

Były premier wyjaśnił, że zarówno doniesienia Gazety Polskiej, jak i TVP to nic innego jak polityczna nagonka. Część wyposażenia leśniczówki została zdemontowana, lecz doszło do tego na prośbę nadleśnictwa. Obecnie trwa podobne postępowanie w sprawie zniesławienia przez Telewizję Polską.