18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak uniknąć choroby?

Cejrowski o koronawirusie: "na kolana i do ust"

Wojciech Kozicki
10.03.2020  07:55
Cejrowski kontra koronawirus - czy kościoły to zagrożenie?
Cejrowski kontra koronawirus - czy kościoły to zagrożenie? Fot: Adam STASKIEWICZ/East News, Pixabay

Koronawirus w Polsce to już mała epidemia, liczba chorych rośnie, a stan zdrowia niektórych z nich jest ciężki. Jak uniknąć COVID-19? Niektórzy twierdzą, że zagrożenie to kościoły i przyjmowanie komunii, więc zaproponowano nowe zasady higieny. Wojciech Cejrowski zamieścił w sieci OSTRY KOMENTARZ.

Wojciech Cejrowski jakiś czas temu znalazł kontrowersyjny sposób, by za jednym zamachem spowodować koniec świata i powstrzymać koronawirusa z Wuhan. Teraz się w nim zagotowało, ponieważ pojawiły się podejrzenia, że COVID-19 rozprzestrzenia się w kościołach. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zasugerował niedawno w oficjalnym komunikacie, by z powodu zagrożenia koronawirusem, przyjmować Komunię Świętą „na rękę”. Podróżujący boso komik jest oburzony!

Cejrowski uważa, że takie przyjmowanie Komunii Świętej to świętokradztwo. Ostrzega, że w ten sposób epidemia będzie się rozprzestrzeniać, bo ludzie przenoszą wirusa na rękach, a „chorzy mają go tylko w ustach”.

Komunia Święta "na rękę" (świętokradztwo!) to gwarancja szerzenia zarazy. Na dłoniach wirusa mają wszyscy w kościele (z klamek, z windy, z tramwaju), a w ustach wirusa mają tylko chorzy. Najbezpieczniej do ust i na klęczkach - nie dmuchamy księdzu w twarz – napisał Cejrowski na Facebooku.

Przy okazji narzeka, że koronawirus przybył do Polski z Niemiec i wolałby, aby przybył np. z Japonii lub z Włoch. Zwraca jednak uiważę, że niemiecki wirus na pewno jest solidny, a „od ruskich by się zepsuł”.

Przeczytaj więcej
Komentarze