18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

GORĄCO NA GRANICY

Białoruś zaatakowała polskich żołnierzy? NIEPOKÓJ NA GRANICY

12.11.2021  11:37
Białoruś zaatakowała polskich żołnierzy?
Białoruś zaatakowała polskich żołnierzy? Fot: Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Napięta sytuacja między Polską i Białorusią. Straż graniczna donosi o ataku na polskie służby, do którego dojść miało w nocy z czwartku na piątek. Białoruskie wojsko chce wywołać zamieszki?

Coraz goręcej na granicy Polski i Białorusi. Od poniedziałku w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy gromadzą się tysiące migrantów. To osoby z Bliskiego Wschodu, które władze Białorusi próbują przerzucić na teren Unii Europejskiej bez ważnych dokumentów. Choć przynajmniej część z nich chce przejść oficjalną procedurę i starać się o azyl w Polsce, rząd nie daje na to przyzwolenia. PolitycY PiS grzmią: żaden uchodźca nie zostanie do Polski wpuszczony.

Migranci utknęli, a białoruskie wojsko ani myśli pozwolić im zawrócić. Wręcz przeciwnie - pojjawiają się głosy o nakłanianiu kolejnych grup do przechodzenia przez granicę. W nocy z czwartku na piątek żołnierze mieli zepchnąć kilkudziesięcioosobową grupę na ogrodzenie z drutu kolczastego. Były to głównie kobiety z dziećmi.

Białoruś atakuje polskie wojsko?

Teraz polska Straż Graniczna donosi o kolejnym szokującym kroku Białorusinów. Tamtejsi mundurowi mieli zaatakować polskich funkcjonariuszy. W nocy użyli laserów, prawdopodobnie w celu oślepienia służb.

W nocy zanotowaliśmy użycie przez służby Białorusi lasera koloru zielonego. Zakładamy, że były to próby oślepienia naszych funkcjonariuszy i żołnierzy patrolujących granicę

- czytamy na Twitterze Straży Granicznej.

Pod wpisem pojawiło się także nagranie wideo, na którym widać wóz wojskowy, z którego w kierunku polskich żołnierzy posyłane są wiązki światła.

Gorąco na granicy

Już w środę rzecznik rządu Piotr Müller ostrzegał, że Białoruś coraz częściej i odważniej dopuszcza się prowokacji. W związku z coraz gorętszą sytuacją, na granicę wysyłani są kolejni funkcjonariusze policji i Wojska Polskiego.

logo Tu się dzieje