18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące odkrycie we krwi

Wyniki sekcji zwłok Staraka. Straszna przyczyna śmierci

25.09.2019  10:04
Znana jest przyczna śmierci Woźniaka-Staraka - czy alkohol doprowadził do tragedii?
Znana jest przyczna śmierci Woźniaka-Staraka - czy alkohol doprowadził do tragedii? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie na jeziorze Kisajno na Mazurach w nocy z 17 na 18 sierpnia, a ciało odnaleziono 22 sierpnia. Jednak dopiero w środę 25 września opublikowano wyniki sekcji zwłok i wynik badania krwi oraz moczu. Ujawniono szokujące informacje na temat tragicznej śmierci producenta filmowego.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w środę rano poinformowała, że została przeprowadzona sekcja zwłok Woźniaka-Staraka. Okazało się, że podczas wypadku na motorówce na Mazurach był pod wpływem alkoholu. Gdy doszło do tragedii, miał we organizmie od 1,7 promila alkoholu (we krwi) do 2,4 promila (moczu) alkoholu w organizmie.

Piotr Woźniak-Starak - sekcja zwłok i przyczyna śmierci

Prokuratura oświadczyła, że przyczyną zgonu Piotra Woźniaka-Staraka była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego”. Rany wskazują na to, że prawdopodobnie producent filmowy został poszkodowany w wyniku działania śruby napędowej motorówki.

Wcześniej pojawiły się medialne doniesienia o "podejrzanej substancji" na motorówce Staraka. "Twój Kurier Olsztyński" sugerował, że na łodzi znaleziono narkotyki. Potwierdzono natomiast, że tajemnicza kelnerka, która pływała ze Starakiem, była pod wpływem alkoholu.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno. Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej  - Prokuratura Okręgowa w Olsztynie publikuje wyniki sekcji zwłok mężczyzny z wypadku na jeziorze Kisajno.

Czytaj także