18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedzielski żałuje poluzowania

Wracają obostrzenia w Polsce. "Krok w tył"

Wojciech Kozicki
22.02.2021  11:52
Wracają obostrzenia w Polsce. Niedzielskiego kusi lockdown
Wracają obostrzenia w Polsce. Niedzielskiego kusi lockdown Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus SARS-CoV-2 budzi się z zimowego snu i wraz z pierwszym powiewem wiosny, nadciąga trzecia fala pandemii COVID-19. Co na to PiS? Media ujawniły, że „przywrócenie części obostrzeń jest PEWNE”.

Mieliście nadzieję na rychłe odmrożenie gospodarki? Odmrozić to sobie możecie stopy na śniegu! Restrykcje zostają. Co więcej, jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, przywrócenie części ograniczeń koronawirusowych „jest już pewne”. W Kancelarii Premiera spotyka się w tej sprawie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Wracają obostrzenia i restrykcje w Polsce. Niedzielski robi "krok w tył"

Na szczęście prezydent Andrzej Duda zdążył się wyszaleć w weekend na nartach, bo  rozważane jest przede wszystkim zamknięcie stoków narciarskich. Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda dowiedział się również, że PiS chce zamknąć część infrastruktury sportowej. Do tego będą ostrzejsze kontrole i uszczelnienie granic, a ich przekroczenie będzie możliwe tylko jeśli posiada się negatywny wynik testu na COVID-19. W przeciwnym razie, konieczna będzie kwarantanna.

Decyzji jeszcze nie ma, ale ministrowie tłumaczą nam, że idea jest taka, by zamykać te rzeczy, które będą miały stosunkowo najmniejszy wpływ na gospodarkę. Stąd właśnie pomysł na sport – informuje rmf24.pl.

Dlaczego zdecydowano się na zaostrzenie obostrzeń i restrykcji? Jak wynika z rządowych analiz, nadciąga apogeum zakażeń koronawirusem, które spodziewane jest na przełomie marca i kwietnia.

Przypomnijmy, że w weekend minister zdrowia Adam Niedzielski w TVN24 mówił o „zrobieniu kroku w tył”. Wspomniał, że polski rząd niedawno luzował obostrzenia, ale to był błąd.

Te decyzje były zbyt odważne, a zatem nie ma wyjścia i trzeba się niektórych z tych decyzji wycofać – zapowiedział Adam Niedzielski.
Czytaj także