18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromny sukces

Ciężko chora 9-latka wyzdrowiała z COVID-19

14.04.2020  19:22
Ciężko chora 9-latka wyzdrowiała z COVID-19
Ciężko chora 9-latka wyzdrowiała z COVID-19 Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER

Wrocław z pewnością jest dumny ze swojej małej bohaterki. 9-letnia dziewczynka chora na białaczkę, pokonała COVID-19. Takiego hartu ducha można jej tylko pozazdrościć. 

Wrocław ma nową bohaterkę! 9-letnia Hania, której organizm jest bardzo mocno obciążony przez białaczkę, wyzdrowiała z choroby wywoływanej przez koronawirusa. Mała pacjentka koncertowo poradziła sobie z COVID-19.

Chociaż koronawirus jest patogenem zdradliwym i szczególnie mocno daje się we znaki osobom obciążonym innymi chorobami to nie ma reguły, która działaby bez wyjątków. Wrocław jest przykładem sytuacji tak pozytywnej, że aż wzruszającej. 

Wrocław: 9-latka pokonała COVID-19

Ciężko chora Hania pokonała COVID-19. 

Mała Hania już dwukrotnie miała ujemny wynik testu na koronawirusa. Bardzo dobrze też reaguje na leczenie onkologiczne, przyjął się przeszczep szpiku, który był u niej wykonany

- powiedziała rzeczniczka wrocławskiego szpitala Monika Kowalska.

Pokonanie choroby zajęło Hani zaledwie 1,5 tygodnia. Z dziewczynki dumni są szczególnie lekarze, którzy mieli z nią do czynienia. 

Nasza słodka, mała pacjentka odnowiona po przeszczepie i na dodatek już po dwóch ujemnych badaniach w kierunku SARS-CoV2! Zgodnie z zaleceniem Specjalistów Chorób Zakaźnych wchodzę jeszcze do niej w pełnym rynsztunku prosto z NASA. Może niebawem będziemy mogli zluzować trochę reżim sanitarny... (...) Uzyskałem zgodę mamy dziewczynki na prezentację uśmiechu córki na Facebooku. Mojego uśmiechu nie sposób zidentyfikować, ale jest równie szeroki 

- napisał na Facebooku prof. Krzysztof Kałwak z wrocławskiej placówki, załączając do wpisu zdjęcie z Hanią.

W klinice Przylądek Nadziei, w której przebywa Hania, jest jeszcze jedna zakażona koronawirusem osoba - to członek personelu. Mamy nadzieję, że wyzdrowieje równie szybko, jak dzielna Haneczka. 

Przeczytaj więcej
Komentarze