18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie zbliżajcie się do wody!

Uwaga! Aligator w Polsce na wolności!

Wojciech Kozicki
04.10.2020  14:30
Wrocław i aligator na wolności - trwają poszukiwania bestii
Wrocław i aligator na wolności - trwają poszukiwania bestii Fot: SundeepGoel/easyfotostock/Eastnews

Aligator w Polsce na wolności! Potwierdzono, że wielki zabójczy gad był widziany we Wrocławiu. Trwają poszukiwania bestii! Czy jest niebezpieczna dla ludzi?

2 lata temu był pyton nad Wisłą, a teraz w Polsce grasuje aligator! Spacerowicze alarmuję, że widzieli go na wrocławskim Rędzinie, na rozlewiskach w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Aktualnie jego poszukiwania prowadzi policja wraz z pracownikami wrocławskiego zoo.

Aligator we Wrocławiu

Od razu skontaktowaliśmy się Centrum Zarządzania Kryzysowego i specjalistami z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Na miejscu specjaliści wskazali, że zwierzę nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, jest dosyć małe, jego długość nie przekracza metra – poinformował sierż. szt. Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiej policji. (Polsat News)

Okazało się, ż to nie jedynie miejska legenda, a aligator istnieje. Służby oświadczyły jednak, że nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Jest dość mały, bo jego długość nie przekracza metra. Warto przypomnieć, że dorosłe osobniki mają od dwóch do czterech metrów. Nie potwierdzono natomiast jaki jest to dokładnie gatunek, co będzie możliwe dopiero po schwytaniu drapieżnika. Nie wiadomo, w jaki sposób gad znalazł się nad Odrą.

Maleństwo miało około metra długości, nikt z obecnych nie wierzył, że widzi krokodyla – powiedziała spacerowiczka Gazecie Wrocławskiej.

Onet podaje, że aliogator żyje w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Może wybrać ten podmokły teren jako swoje nowe legowisko.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze