18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jadowite pająki

Kolczaki zbrojne atakują Wrocław

Wojciech Kozicki
30.06.2020  17:56
Kolczaki zbrojne we Wrocławiu - jadowite pająki zagrażają ludziom
Kolczaki zbrojne we Wrocławiu - jadowite pająki zagrażają ludziom Fot: Facebook/Rafał Dudek fotografia amatorska

To nie scenariusz horroru science fiction, ale straszna rzeczywistość! Na blokowisku we Wrocławiu rozpleniły się kolczaki zbrojne. Czy jadowite pająki uciekły z hodowli?

Wrocław i inwazja jadowitych pająków! Wrocławianie mieszkających u zbiegu ulic Brzoskwiniowej i Orzechowej powinni mieć się na baczności. Jak informuje „Radio Wrocław”, niebezpieczne pajęczaki pojawiły się na blokowisku już w połowie czerwca, wchodzą do mieszkań, garaży i grasują na klatkach schodowych.

Jadowite pająki w Polsce

Media donoszą, że o pladze pająków poinformowano zarządców budynków. Okazuje się jednak, że lokatorzy muszą prowadzić dezynfekcję mieszkań na własny koszt.

W ostatnich dniach części wspólne, czyli piwnice, garaże i klatki schodowe zostały zdezynfekowane. Niebawem pracownicy firmy, która realizowała zlecenie, dokonają sprawdzenia terenu – oświadczył Przemysław Wieleba z firmy Integrum Managment, która zarządza budynkiem. (Polsat News)

Wciąż nie wiadomo skąd te jadowite pająki wzięły się we Wrocławiu. Prawdopodobnie uciekły z hodowli, ale nie zostało to potwierdzone. Wieleba przypomina, że kolczaki zbrojne występują również w stanie wolnym, np. w lasach czy na nasypach kolejowych na terenie miast. Jego zdaniem ktoś równie dobrze mógł przywieźć je nieświadomie z terenów leśnych, a obecnie mają okres lęgowy.

Polsat News ostrzega, że kolczaki zbrojne są jadowite, ale ich jad nie jest śmiertelny. Ukąszenie może spowodować jednak piekący ból, stan zapalny, dreszcze i osłabienie.

Kolczak zbrojny (Cheiracanthium punctorium) jest uznawany za najniebezpieczniejszego pająka, występującego w Europie Środkowej. Można spotkać go także w Europie Południowej, na Bliskim Wschodzie i w środkowej części Azji. W Polsce widywany jest najczęściej na południu – pisze MSN.

Przeczytaj więcej
Komentarze