18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

AH1N1 atakuje?

Alarm w podstawówce! Uczeń z podejrzeniem śmiertelnego wirusa

03.02.2020  19:02
Alarm w podstawówce! Uczeń z podejrzeniem śmiertelnego wirusa
Alarm w podstawówce! Uczeń z podejrzeniem śmiertelnego wirusa Fot: Shutterstock

Panika i alarm w jednej ze szkół podstawowych we Wrocławiu. U ucznia podejrzewano zarażenie niebezpiecznym wirusem.

Szkoła podstawowa nr. 71 we Wrocławiu stała się obiektem podwyższonego ryzyka. W ostatnich dniach wszczęto tam alarm - jeden z uczniów zerówki podejrzewany był o zarażenie groźnym wirusem.

Mowa o AH1N1, czyli świńskiej grypie, która podejrzewana była u jednego z uczniów. Dziecko zostało skierowane na szczegółowe badania, a rodzice pozostałych uczniów poproszeni, by w miarę możliwości nie przyprowadzać pociech z objawami przeziębienia do szkoły. W związku z tym w poniedziałek w grupie zerowej, w placówce zjawiło się tylko 10 osób!

Budynek zerówki jest wydzielony, dzieci nie mają kontaktu z uczniami z podstawówki. Zamieniliśmy tradycyjne ręczniki na jednorazowe, używamy środków na bazie chloru, mamy odwołane większe imprezy

- mówi "Gazecie Krakowskiej" dyrektor szkoły, Leszek Wesołowski.

Jak się okazuje, podejrzany o świńską grypę uczeń choruje na zwykłą grypę. Mimo to szkoła zachowa szczególne środki bezpieczeństwa przez kolejne trzy tygodnie. Przypomnijmy, tylko w styczniu wirus zabił w Polsce 5 osób, zaraziło się ponad 340 tysięcy!

Przeczytaj więcej
Komentarze