18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znaleziono 4 ciała

Wybuch w Szczyrku, budynek zmienił się w gruzowisko

Emilia Waszczuk
05.12.2019  07:19
Wybuch w Szczyrku, budynek zmienił się w gruzowisko
Wybuch w Szczyrku, budynek zmienił się w gruzowisko Fot: Łukasz Kalinowski/East News

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Szczyrku. Akcja ratunkowa trwa już 12 godzin. Na miejscu pracują zastępy strażaków i policjantów.

Cztery ciała zostały wydobyte z gruzów po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Szczyrku. Wśród ofiar śmiertelnych jest troje dorosłych i jedno dziecko. Niestety, bilans tragedii może być dużo gorszy. W budynku mogło przebywać w czasie tragedii nawet 8 osób.

Do eksplozji doszło w środę wczesnym wieczorem. O godzinie 1.30 w nocy poinformowano o wydobyciu pierwszych dwóch ciał - dziecka i osoby dorosłej. O godzinie 4.35 służby wiedziały już o czterech ofiarach.

Bardzo trudne warunki

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek tłumaczy, że akcja ratunkowa jest bardzo trudna. W miejsce wybuchu nie może wjechać ciężki sprzęt. Służby ciągle liczą na znalezienie osób żywych pod gruzami.

Praca i akacja jest w bardzo trudnych warunkach. Z jednej strony warunki atmosferyczne, dym, który utrudnia. Większość prac jest przeprowadzana ręcznie, w sposób bardzo dokładny, precyzyjny, a jednocześnie, by nikogo nie naruszyć

- mówi Wieczorek.

Na miejscu jest około 100 strażaków, 50 policjantów, w tym technicy oraz prokurator. Budynek, w którym doszło do wybuchu, jest odgruzowywany z kilku stron.

Najprawdopodobniej przyczyną katastrofy było uszkodzenie gazociągu w czasie prac budowlanych. Dokładne przyczyny zbadać będzie można jednak dopiero po zakończeniu akcji poszukiwawczej i gaśniczej.

Przeczytaj więcej
Komentarze