18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

serce pęka

Jedna osoba przeżyła... Kasia straciła w wybuchu w Szczyrku wszystko

06.12.2019  15:49
Jedna osoba przeżyła... Kasia straciła w wybuchu w Szczyrku wszystko
Jedna osoba przeżyła... Kasia straciła w wybuchu w Szczyrku wszystko Fot: Jakub Kaminski/East News

Wybuch gazu w Szczyrku zebrał śmiertelne żniwo - pod gruzami dwupiętrowego domu zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci. Jedna mieszkanka zawalonego budynku przeżyła - Kasia była akurat w pracy.

Po godzinie 18 w środę w domu przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku doszło do ogromnej eksplozji. Siła wybuchu była tak wielka, że budynek został zrównany z ziemią. Pod gruzami, w pożarze, zginęło ośmiu mieszkańców. Jednej osobie udało się ocaleć.

Katarzyna wracała akurat z pracy. Do domu dotrzeć nie zdążyła - na jego miejscu zastała jedynie gruzy i walczącą z żywiołem straż pożarną.

Straciła wszystko

W katastrofie w Szczyrku zginął jedyny synek Katarzyny, jej rodzice oraz kuzyn z żoną i trójką dzieci. Kasia straciła więc nie tylko dach nad głową, ale całą najbliższą rodzinę.

Straciła swoje jedyne dziecko. Nie ma najbliższej rodziny, dachu nad głową

- powiedział wp.pl znajomy kobiety.

Co gorsza, Katarzyna na co dzień pracuje z dziećmi - powrót do pracy może być więc dla niej podwójnie traumatyczny.

Teraz strasznie jej trudno będzie przez to. Będzie je non stop widziała, a swoje straciła

- mówi jej znajomy.

Miasto jej pomoże

Pani Katarzyna została z niczym. Teraz mieszkańcy miasta, z burmistrzem na czele, chcą zorganizować zbiórkę pieniędzy, którymi wspomogą między innymi osieroconą mieszkankę zniszczonego budynku. 

Chcemy stworzyć specjalne konto jeszcze dzisiaj, które będzie służyć pomocy rodzinom ofiar, a także poszkodowanym sąsiadom

- poinformował burmistrz Antoni Byrdy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej