18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niebezpieczeństwo!

Szklanki grozy w IKEI! Wybuchają dłoniach

09.03.2021  11:45
Niebezpieczeństwo w IKEI
Niebezpieczeństwo w IKEI Fot: K.DOBUSZYNSKI/Polska Press/East News

Coraz więcej klientów skarży się na niebezpieczne incydenty związane ze szklankami z IKEI. Jak relacjonują internauci, szkło Pokal może eksplodować w dłoniach bez żadnej przyczyny. Szwedzka sieć sklepów od dawna ignoruje sprawę.

Szklanki Pekal z IKEI są tanim i popularnym produktem, przeznaczonym zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów. Wieku klientów kuszą one stylowym wyglądem oraz grubymi, solidnymi ściankami. Jak się okazuje, wysoka jakość tych szklanek jest jedynie pozorna. Klienci ostrzegają, że mogą one zamienić się w granat odłamkowy.

Ledwo zdążyłem podnieść Pekala i usłyszałem trzask, a odłamki szkła posypały się na 4-5 metrów. Szklanka nie była ani gorąca, ani wyszczerbiona – żadnych ubytków. Nic nie wskazywało na to, co się stanie, a skończyłem ze skaleczoną ręką - komentuje jeden z klientów w rozmowie z innpoland.pl.

Zbulwersowanych i poszkodowanych klientów stale przybywa. Jak informują internauci, szklanki wybuchały podczas picia mleka, kawy, a nawet wody mineralnej.

Gdyby "wybuchła" w rękach dziecka, to miałoby szkło w oczach. Odłamki lecą wszędzie wokół. Na pewno nie kupię już takiej szklanki i ostrzegałabym innych przed takim zakupem - opowiada jeden z klientów.

Szklankowe „eksplozje” są dość częstym zjawiskiem. Jeden z klientów w rozmowie z innpoland.pl przyznał, że na jego oczach doszło do trzech groźnych "wybuchów".

Czemu szklanki z IKEI wybuchają?

Przyczyny niespodziewanych "wybuchów" nie są jasne. Niektórzy sugerują, że powodem może być tak zwane samoistne pękanie szkła, niedoskonałości podczas produkcji lub nagłe zmiany temperatury.

Niedawno sprawę skomentowała szwedzka sieć sklepów. Przedstawiciele IKEI twierdzą, że produkt jest całkowicie bezpieczny, a do eksplozji dochodzi najczęściej w wyniku uszkodzeń mechanicznych.

Szkło hartowane po powstaniu nawet małych zadrapań traci na swojej wytrzymałości. Uszkodzone szklanki są znacznie bardziej wrażliwe na zmiany temperatury, w wyniku czego mogą się rozsypywać. Jednak zdaniem władz IKEI nie jest to aż tak bardzo niebezpieczne, gdyż szkło hartowane zwykle rozpada się na drobne i nieostre kawałki.

Nie ma niestety możliwości, aby całkowicie zapobiec pękaniu szkła. Jest ono kruchym materiałem i jest narażone na uszkodzenie na etapie produkcji, składowania w sklepie czy w trakcie użytkowania - stwierdziła w rozmowie z innpoland.pl Aneta Gil, przedstawicielka IKEI.

Sieć nie podjęła decyzji o wycofaniu niebezpiecznego produktu. Zjawisko traktowane jest jako normalne, a klientom pozostaje jedynie zachowanie szczególnej ostrożności.

logo Tu się dzieje