18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka afera

Wykładowcy mają patent na ściągających studentów. Padniecie

21.01.2021  14:44
Wykładowcy podszywają się pod studentów
Wykładowcy podszywają się pod studentów Fot: Anna Golaszewska/East News

Wykładowcy niektórych uczelni zaczynają dostosowywać się do nowej, zdalnej rzeczywistości. Patent na ściągających studentów wstrząsnął dziś dosłownie całym internetem. Jeśli jeszcze jesteście w czasie zdobywania wyższego wykształcenia - lepiej uważajcie.

Wykładowcy polskich uczelni mieli na początku duży problem z zaadaptowaniem się do zdalnego nauczania. Wygląda na to, że dalej nie oswoili się z wirtualną rzeczywistością naukową, bowiem szukają haka na ściągających studentów w sposób co najmniej kontrowersyjny.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie czy Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie to zaledwie dwie z kilku uczelni, które - jak wynika z relacji w mediach społecznościowych - brały udział w kontrowersyjnym procederze.

Wykładowcy wzięli się za ściągających studentów

Najczęściej przed egzaminami lub kolokwiami wykładowcy mieli udawać studentów, podszywając się pod nich w mediach społecznościowych, by wejść do grup swoich podopiecznych. To w rezultacie miało na celu zdemaskowanie ściągających na egzaminach uczestników kursu. Ostatecznie studenci zauważyli, co jest na rzeczy i zdemaskowali profesorów, doktorów i magistrów, którzy uciekali się do takich metod.

Aktualnie w mediach społecznościowych aż wrze i wszyscy prowadzą dyskusję o moralnych aspektach takiego zachowania jednej i drugiej strony uczelnianego życia. Przykładów prób podszycia się pod studenta jest w internecie mnóstwo. 

Żadna z uczelni nie ustosunkowała się jeszcze do zarzutów i odkrycia czujnych żaków. Nie wiadomo, czy wobec wykładowców zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje, a może to wszystko działo się za wiedzą i zgodną władz uczelni?

Czas pokaże.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze