18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polski Czarnobyl?

Wymioty krwią i biegunka. Walka o życie po wejściu do Odry

12.08.2022  20:32
Pies walczy o życie po kąpieli w Odrze
Pies walczy o życie po kąpieli w Odrze Fot: Marek Ciak/East News

Pies po wejściu do Odry teraz walczy o życie. Polski Czarnobyl? Dla ludzi wejście do tej wody jest tak samo śmiertelnie niebezpieczne.

Katastrofa ekologiczna w wodach Odry zwaliła Polskę z nóg. Pojawiają się już różne scenariusze, tłumaczące fakt, dlaczego tony śniętych ryb wyławiane są z wody. Wiadomo także, że z powodu zatrucia cierpią inne organizmy, takie jak ssaki.

Pojawiły się już doniesienia o tym, że śnięcie ryb na masową skalę wywołało zatrucie wód rtęcią. Istnieją też podejrzenia, że rząd ukrywa prawdę o tej katastrofieTak naprawdę dalej jednak nie jesteśmy pewni, co tak krytycznie wpłynęło na stan wody w Odrze.

Pies walczy o życie po kąpieli w Odrze

Wejście do niej jest jednak śmiertelnie niebezpieczne. Boleśnie przekonał się o tym pies, który po kąpieli w Odrze trafił do przychodni weterynaryjnej. Zwierzę bardzo cierpi i znajduje się na skraju wyczerpania.

Nie pozwalajcie psom kapać się w Odrze ani w jej dopływach! Filer niestety wszedł do wody, jego stan jest bardzo poważny. Woda jest zatruta, podobno mezytylenem oraz rtęcią. Taka kąpiel jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia Waszych podopiecznych oraz także Was samych!

- napisano na Facebooku przychodni weterynaryjnej.

Pies Filer wykąpał się w Odrze w niedzielę i od tego czasu dręczą go wymioty z krwią, biegunka, brak apetytu i problemy neurologiczne. Piesek pod okiem dzielnych weterynarzy walczy o życie.

Czytaj także