18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grafik płakał jak projektował

Wymowne logo SOR-u robi furorę w sieci. Śmiać się czy płakać?

02.10.2019  16:39
Wymowne logo SOR-u robi furorę w sieci. Śmiać się czy płakać?
Wymowne logo SOR-u robi furorę w sieci. Śmiać się czy płakać? Fot: Twitter

SOR-y w ostatnim czasie nie miały najlepszej passy w naszym kraju. Wielu pacjentów padło bardziej ich ofiarami, niż mogło spodziewać się pomocy. Żeby było weselej, pewien SOR zaprojektował sobie logo, które wywołało burzę w sieci. 

SOR sieradzkiego szpitala pochwalił się logiem, którego zdjęcia masowo robili pacjenci. Nic dziwnego! Wzbudza ono skojarzenia jak najbardziej negatywne. Dlaczego? Spójrzcie sami.

SOR i jego niefortunne logo

fot. Twitter
fot. Twitter Fot: Twitter

Logo wzbudza bardzo logiczne skojarzenie każdego laika. Nierówna linia przywodzi na myśl bijące serce, a linia prosta ustanie jego pracy. Pacjenci ów logotyp traktują "znak ostrzegawczy", który pokazuje, że po kontakcie z SOR-em wyjedziemy ze szpitala nogami do przodu.

Co ciekawe - logo przedstawia prawidłowy zapis EKG, gdyż na prostej linii bicie serca najpierw pojawia się po lewej stronie! Cóż z tego, skoro laicy odbierają to jednoznacznie, kierując się wiedzą nabytą z filmów i seriali. 

W komunikacji wizualnej nie liczy się tylko kompozycja, lecz także psychologiczne mechanizmy stojące za jej odczytaniem – skomentowali sprawę na Facebooku przedstawiciele profilu "Marketing przy kawie".

Żartów internautów na ten temat nie ma końca. Niektórzy śmieją się, że "w tym szpitalu wyjdziesz na prostą". Niemniej, ostatnio SOR-y nie radzą sobie najlepiej, więc powinny być bardziej czujne w doborze promocji. 

My doradzamy jednak zmianę tego uroczego obrazka. 

Przeczytaj więcej
Komentarze