18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kozioł ofiarny?

Wypadek autobusu, TVP szuka winnych. Atakują Trzaskowskiego

26.06.2020  21:21
Wypadek autobusu, TVP szuka winnych. Atakują Trzaskowskiego
Wypadek autobusu, TVP szuka winnych. Atakują Trzaskowskiego Fot: TVP/Printscreen

Dzień po tragicznym wypadku w Warszawie w Wiadomościach TVP pojawił się materiał sugerujący, że winnymi katastrofy są ratusz Warszawy i prezydent Rafał Trzaskowski. W jaki sposób? Twierdzą, że źle nadzoruje komunikację miejską.

Tragiczny wypadek autobusu miejskiego wstrząsnął Polakami w czwartek. Bus wypadł z drogi, przebił barierki i spadł z wiaduktu. Zginęła jedna osoba, a 17 zostało rannych, z czego cztery ciężko. Kto ponosi winę za wypadek?

W piątek okazało się, że kierowca autobusu Tomasz U. był pod wpływem narkotyków - w jego organizmie stwierdzono wysokie stężenie amfetaminy. Substancję znaleziono także w kabinie autobusu.

TVP szuka winnych

W piątkowym wydaniu Wiadomości TVP pojawiło się tradycyjnie kilka materiałów o Rafale Trzaskowskim - między innymi oskarżenia o kopiowanie programu wyborczego i złe traktowanie obywateli, oskarżenia o powiązania z bezpieką, przypominanie o awarii oczyszczalni ścieków, zapewnienia, że programy społeczne to dla Trzaskowskiego rozdawnictwo, a ten chciałby rozdać pieniądze... organizacjom żydowskim. Był też materiał o wypadku.

Wiadomości poinformowały o narkotykach, po czym przeszły do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Stąd już blisko do Ratusza i Rafała Trzaskowskiego. Jak się dowiedzieliśmy, to właśnie władze Warszawy winne są temu, że kierowca był pod wpływem amfetaminy, a ZTM nie zareagował.

Co więcej, miasto źle zarządza komunikacją, a rozkłady jazdy są źle zorganizowane. W tym wszystkim mieszkańcy Warszawy skarżą się oczywiście na władze, w tym prezydenta.

PiS chce wyjaśnień

Winy Rafała Trzaskowskiego w wypadku szukają też politycy PiS. Warszawscy radni zażądali od prezydenta wyjaśnień. Jakich? Chcą dowiedzieć się, jak (i czy) ten dba o bezpieczeństwo pasażerów w komunikacji miejskiej

Chcemy poznać stanowisko ratusza w kluczowych kwestiach, które zarysowujemy w proponowanym porządku obrad. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni kolejnymi informacjami związanymi z wczorajszym wypadkiem z udziałem miejskiego autobusu. Informacja prezydenta miasta jest absolutnie niezbędna w tej sytuacji

- powiedział PAP Błażej Poboży.

Przeczytaj więcej
Komentarze