18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakująca decyzja sądu

Wypadek autobusu w Warszawie - co dalej z kierowcą?

Wojciech Kozicki
15.09.2020  16:10
Wypadek autobusu w Warszawie -  nowe informacje o kierowcy
Wypadek autobusu w Warszawie - nowe informacje o kierowcy Fot: Jan Nowak/East News

Wypadek autobusu ZTM w Warszawie. Kierowca prowadził pod wpływem narkotyków, ale wciąż nie zapadł wyrok w jego sprawie. Co więcej, warszawski Sąd Okręgowy zdecydował, że nie zostanie przedłużony areszt dla kierowcy autobusu.

Wypadek autobusu w Warszawie, który wydarzył się pod koniec czerwca 2020 roku, wciąż budzi ogromne emocje. Jaka kara spotka kierowcę, który prowadził autobus komunikacji miejskiej pod wpływem narkotyków? Jak na razie Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że tymczasowy areszt nie zostanie przedłużony. Prokuratura już zapowiedziała zażalenie na decyzję sądu.

Wypadek autobusu w Warszawie i zarzuty dla kierowcy

Tomasz U. nie może jednak cieszyć się całkowitą wolnością. Jak ujawnia Polsat News, zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Ma zakaz opuszczania miejsca pobytu na czas dłuższy niż 3 dni. Ma również obowiązek raz w tygodniu zgłaszać się jednostce policji właściwej dla swojego miejsca zamieszkania. Sąd zabronił mu kontaktowania się ze świadkami w przedmiotowym postępowaniu, prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie może opuścić kraju.

Kierowca autobusu może finalnie spędzić wiele lat w więzieniu. Usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której doszło do zgonu jednej z pasażerek, a także ciężkich obrażeń u czterech innych osób. Potwierdzono, że prowadził autobus pod wpływem amfetaminy. Może trafić za kraty nawet na 15 lat.

25 czerwca kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Tomasz U., który kierował autobusem, był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany – przypomina Polsat News.

Zagłosuj

Za którym razem zdałeś prawo jazdy?

Liczba głosów:

Wypadek autobusu w Warszawie [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze